Velež pobjedom protiv Leotara bliži Evropi

Žuti kartoni: Hrkać, Vehabović (V), Georgijev, Stojković (L)

Strijelci: Vehabović (18′), Haskić (69′)

Velež: Hadžikić, Zeljković, Hrkać, Pršeš, Ćuković (od 82′ Domić), Vehabović (od 82′ Leai), Šikalo (od 82′ Mućaj), Dejanović, Lauš, (od 60′ Hasanović) Anđušić (od 54′ Wallace), Haskić.

Leotar: Puletić, Uzelac, Cmiljanović, Čavić, Milić, Prusina, Stanojević (od 62′ Karić), Stojković, Milaković, Šipovac, Aćimović (od 75′ Đuderija).

Velež nastavlja dobru seriju ovog proljeća. Poslije bolje igre, Rođeni su savladali Leotar sa 2:0, čime su povećali šanse da izbore plasman u Evropu.

Velež je dobro krenuo u meč. Šikalo je, u 15. minuti, sa nekoliko metara šutirao, ali je Puletić dobro intervenisao. Nakon toga, Hrkać šutira glavom ali je golman Leotara ponovo siguran.

Velež je u vođstvo došao u 18. minuti. Šikalo je započeo akciju, koju je Vehabović efektno završio udarcem u mreću nemoćnog Puletića.

Vehabović je u 32. minuti šutirao iz slobodnjaka sa 20 metara, malo pored gola.

Sjajna akcija Veleža u 36. minuti, koju je završio Lauš, ali je gol poništen zbog ofsajda.

U kontranapadu, prilika za Leotar, ali je Zeljković pravovremeno intervenisao i otklonio opasnost od svog gola.

U 50. minuti, Pršeš je pokušao sa 30 metara, a lopta odlazi visoko iznad gola.

Negodan udarac Wallacea, Puletić kratko odbija a Šikalo ne uspijeva da se upiše u strijelce.

Sjajna prilika ukazala se Haskiću u 61. minuti, ali je najbolji strijelac Veleža slabo zahvatio loptu i ona je otišla pored stative.

Prva prilika u drugom nastavku za Leotar ukazala se u 65. minuti, ali je Aćimović slabo šutirao pravo u Hadžikića.

Nermin Haskić potvrdio je u 69. minuti svoje golgeterske sposobnosti, kada je u solo prodoru prošao pored dvojice igrača Leotara i plasirao loptu u mrežu nemoćnog Puletića – 2:0.

U 80. minuti, pokušao je Stojković, ali je lopta otišla daleko od desne stative.

U posljednjim trenucima utakmice, dvije prilike za Velež, ali su Leai i Haskić za malo bili neprecizni.