Velež - Rudar 0:2

Strijelci: 01 Mandić 2', Amoah 29'

Velež: Kačavenda, Radović, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Čosić, Georgijević, Brandao, Osmić, Vehabović, Dejanović.

Rudar: Šćekić, Pekija, Pavlović, Santos, Burazor, Mandić, Dojčinović, Amoah, Zekanović, Jakupović, Redžić.

Prijedorski Rudar, povratnici u Premijer ligu, šokirali su igrače Veleža i slavili rezultatom 2:0, čime je prekinut veliki niz Veleža bez poraza u domaćem takmičenju, koji je trajao 21 utakmice zaredom.

Gosti iz Prijedora iskoristili su umor igrača Feđe Dudića, koji je, zbog obaveza u Evropi, u ovom meču izveo kombinovani sastav.

Gosti su poveli već u drugoj minuti preko Mandića, koji je iskoristio grešku mladog golmana Veleža Kačavende i pogodio prazan gol. Rudar je udvostučio prednost u 29. minuti, a strijelac je bio Amoah.

U 40. minuti domaći su ostali s igračem manje na terenu nakon isključenja Osmića.

U drugom poluvremenu, Dudić je izmjenama pokušao donijeti prednost na terenu, ali su gosti disciplinovanom igrom uspjeli sačuvati svoj gol.

Rudar je sada na omjeru od jedne pobjede, remija i poraza i nalazi se na 4. poziciji, dok je Velež tri mjesta ispod s utakmicom manje.

Rođene u četvrtak očekuje utakmica u gostima protiv Elfsborga u 3. kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

Nakon završetka utakmice navijači su svoje Rođene ispratili sa aplauzom.