Donnerstag, 7. März 2024

Široki Brijeg pobijedio Velež u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH

Široki Brijeg - Velež 2:1

Strijelci: Lukić 24', Capan 74' - Hrkać pen. 67'

Široki Brijeg: Bender, Pranjić, Mužek, Prusina, Mašić, Mišić, Bagarić, Lukić, Matić, Ćavar, Kuprešak.

Velež: Duka, Oreč, Halilović, Hrkač, Suljić, Mlinarić, Peco, Šikalo, Domić, Džafić, Vehabović.

Fudbaleri Širokog Brijega su u srijedu u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Kupa BiH rezultatom 2:1 slavili protiv Veleža.

U utakmici odigranoj na čitlučkom stadionu Bare, gdje Široki Brijeg igra domaće utakmice dok traju radovi na Pecari, prvi su u vođstvo došli domaćini.

U 24. minuti, na asistenciju Daniela Lukića zabio je Ivan Pranjić, a s tim se rezultatom ujedno otišlo i na odmor.

Velež se u utakmicu vratio golom Ante Hrkaća s bijele tačke u 67. minuti, nakon što je prekršaj napravio kapiten Širokog Brijega Marijan Ćavar.

Sedam minuta kasnije, Široki Brijeg je ponovo poveo i to fantastičnim golom Marka Capana, koji je neodbranjivo šutirao s nekih 25 metara. Do kraja utakmice se igralo s manjim intenzitetom, pa se rezultat više nije ni mijenjao.
Revanš između Veleža i Širokog Brijega igra se 14. marta, u 16:00 sati, na stadionu Rođeni u Mostaru.