Žuti kartoni: Hasanović , trener Feđa Dudić (V), Krpić, Mišić, trener Husref Musemić (Tuzla City)

Strijelci: 0:1 Džafić (26′), 1:1 Anđušić (34′), 1:2 Nsue (87′)

Velež: Jovičić, Radović, Bajrić, Zeljković, Ćosić, Anđušić (od 76′ Vehabović), Haskić (od 81′ Pršeš), Peco (Brandao 62′), Hasanović (od 81′ Zajmović), Dejanović (od 46′ Ovčina), Radovac.

Tuzla City: Brajlović, Šukilović (od 46′ Mehidić), Nukić (od 40′ Ferreyra), Gavrić (od 53′ Mišić), Krpić (od 66′ Nsue), Karjašević, Tomašević, Mehanović, Džafić, Doffo, Morris.

Velež je poražen od Tuzla City, čime je izgubio i sve šanse za eventualni ponovni izlazak u fudbalsku Evropu.

Otvorena igra na početku utakmmice s obe strane, ali bez izrazitih prilika za golove.

Po jednu priliku imali su Radović i Mehanović, ali su njihovi udarci završili iznad prečke.

Najbolju priliku u ovom dijelu utakmice imali su Rođeni. Poslije brzog kontranapada, Haskić je, u 15. minuti, odlično uposlio Dejanovića koji je pokušao da mu vrati loptu, ali su gosti u posljednjem trenutku otklonili opasnsot.

Potom su se u šansama našli Peco i Hasanović, ali nema promjene rezultata.

I, onda, u 26. minuti, hladan tuš za domaći. Džafić je doveo goste u vođstvo. Prije toga, Jovičić je odbranio šut Krpića, na odbijenu loptu natrčao je Džafić i poslao je u mrežu – 0:1.

Primljeni gol nije obreshranbrio domaće, koji su u 32. minuti imali priliku da izjednače, ali je Haskić zamalo bio neprecizan.

Ipak, u 34. minuti Velež je izjednačio. Bio je to solo prodor Anđušića, koji je izišao sam ispred golmana gostiju i zatresao mrežu – 1:1.

Tri minuta kasnije prilika za Haskića, ali je njegov udarac izblokirao jedan odbrambeni igrač gostiju.

U 40. minuti, Nukić je zbog povrede napustio teren, a umjesto njega u igru je ušao Dario Ferreyra, dojučerašnji igrač Veleža.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imao je Peco u 40. minuti, ali je lopta otišla visoko iznad prečke.

Anđušić je, u 52. minuti, bio blizu da Velež dovede u vođstvo, ali se istakao golman Brajlović.

U 69. minuti, žestoki protesti domaćih igrača, koji su tražili penal, smatrajući da je lopta pogodila u ruku jednog gostujućrg igrača, ali je pištaljka sudije Bandića ostala nijema.

Kada se bližio kraj utakmice, novi hladan tuš za domaće. Nsue je odlično iskoristio centaršut Mehanovića i sa pet metara pogodio mrežu Novičića – 1:2.