Samstag, 19. März 2022

Održan Šesti Mostarski polumaraton

Šesto izdanje Mostarskog polumaratona održano je 19. marta, u sklopu Mostar Run Weekenda.

Mostar Run Weekend održava se svake godine u organizaciji udruženja “Zdrav život – KINEZIS” i svojim programskim sadržajima istovremeno obuhvata područja sporta, edukacije, turizma i kulture, te se na taj način ističe kao interdisciplinaran i društveno odgovoran projekat.

Ivan Dračar i Zoe Hamel pobjednici su šestog Mostarskog polumaratona, koji je održan u sklopu “Mostar Run Weekenda”, a na kojem je učestvovalo više od 650 trkača.

Dračar, koji je član Hrvatskog akademskog atletskog kluba “Mladost” iz Zagreba, ističe da je prezadovoljan pobjedom.

Drugo mjesto u muškoj konkurenciji osvojio je Ante Živković, dok je treće mjesto pripalo Aliji Imamoviću.

Kod žena je prva kroz cilj prošla Francuskinja s adresom u Mostaru Zoe Hamel.

Drugo mjesto u ženskoj konkurenciji zauzela je Josephine Mintel, a treće Dijana Manđeralo.

Mostarski polumaraton startao je u Potocima, a kroz 21 kilometar trase prolazio je mostarskim ulicama, preko sedam mostova, kroz gradske parkove, pored Gimnazije, te završio kod TC “Mepas Malla”.

Dionica je osmišljena s namjerom da se predstave sve ljepote i znamenitosti Mostara.

U sklopu “Mostar Run Weekenda”, koji je održan je u organizaciji Organizacije “Zdrav život – Kinezis”, upriličena je i humanitarna trka na kojoj je bilo preko 800 takmičara.

Fotografije: portali