Samstag, 21. Juni 2014

Prokletstvo Nigerije na Mundijalima

Ne znaju za pobjedu

Naš večearšnji protivnik Nigerija već devet utakmica za redom nije osjetila slast pobjede na Mundijalu.

Na utakmici protiv Irana dodijeljen je jedan žuti karton, inače ništa više vrijedno pažnje. Iran i Nigerija su na jedan diletantski način došli do rezultata 0:0 na kraju utakmice. Jedna utakmica vrijedna isključenja televizora, ili šaltanja na neki drugi kanal.
U 75. minuti Teymourian je faulirao Odemwingiea na sredini terena. Zbog toga je dobio žuti. I to je bilo sve. Golova nula, šansi nula. Za 39.081 gledalaca na stadionu, već nakon 60 minuta, bilo je puna i kapa i jaka. Počeli su zvižduci, koji su trajali minutama dugo.

Za Nigeriju je ovo bila deveta po redu utakmica na Svjetskim prvenstvima na kojoj nisu postigli pobjedu. Ni jedan učesnik Svjetskih prvenstava ne čeka toliko dugo na pobjedu kao Nigerija. Poslijednji put to im je pošlo za rukom protiv Bugarske, daleke 1998. godine.
„Ako budu i dalje igrali kao protiv Irana, ni na ovom turniru neće biti ništa od njihove pobjede”, kaže se u komentaru njemačkog Bilda koji je naslovljen sa „Prokletstvo Nigerije na SP”.
Poželimo da im prokletstvo potraje barem još jednu utakmicu, a onda iza toga, neks odmah prorade. Protiv Argentine!