Hat-trick Nermina Haskića za veliku pobjedu Veleža

Žuti kartoni: Pršeš (Velež), Jović, Popara, Redžić, Nikolić (Sloga Doboj)

Strijelci: Haskić 17′, 41′,89′, Džafić 101′ za Velež, Jović 37′, Vidić 53′ za Slogu Doboj

Velež: Hadžikić, Oreč, Hrkać, Mahmić, Šturm, Vehabović, Halilović )od 46′ Mlinarić), Pršeš, Suljić (od 46′ Peco), Guliashvili (od 79′ Džafić), Haskić (od 96′ Kadrić).

Sloga Doboj: Šćekić, Milojević, Batar, Nikolić, Grabež, Redžić, Dujaković, Jović (od 90′ Baranov), Popara, Šipovac, Vidić.

Velež je protiv dobojske Sloge zabilježio treću uzastopnu prvenstvenu pobjedu, a igrač utakmice Nermin Haskić, sa tri gola, je najzaslužniji za nova tri boda

Utakmica u Mostaru odigrana je uz jaku kišu, pa u tome treba tražiti nervoznu igru na početku utakmice.

Domaći su se brže privikli na loše ulove za igru i u 17. minuti dolaze u vođstvo. Hrkač je odlično centrirao, a Haskić glavom šalje loptu iz leđa Šćekića – 1:0.

Četiri minuta kasnije, prilika za goste, ali je Vidić zamalo bio neprecizan.

Uzvratio je Guliashvili u 28. minuti, golman gostiju zaustavlja njegov udarac.

U 37. minuti, hladan tuš za domaće navijače. Lijepu akciju, Toni Jović je krunisao izjednačujućim golom, poslavši loptu u mrežu – 1:1.

Radost gostiju trajala je samo četiri minuta, kada Velež ponovo dolazi u vođstvo. Poslije prekršaja nad Halilovićem, slobodan udarac izveo je Šturm, loptu je zahvatio Nermin Haskić i poslao je iza leđa Šćekića – 2:1.

Gosti su bolje započeli drugo poluvrijeme i u 53. minuti po drugi put izjednačavaju rezultat. Vidić je primio loptu u šesnaestercu Veleža, zaobišao je Hadžikića i poslao loptu praznu mrežu – 2-2.

U 65. minuti, sjajna prilika za Velež, ali je Šćekić bravurozno odbranio Mlinarićev šut glavom.

U 68. minuti nestalo je struje na stadionu, pa su igrači i sudije napustile teren. Prekid je trajao deset minuta.

Nermin Haskić i na ovoj utakmicu potvrdio je svoje golgeterske sposobnosti. U 89. minuti primio je loptu u šesnaestercu gostiju i pogodio nebranjeni dio mreže – 3:2.

U 94. minuti, Haskić se povrijedio i uz veliki aplauz napustio je teren.

Golman Sloge je u sudijskoj nadoknadi odbranio penal Džafiću, ali isti igrač se iskupio nekoliko minuta kasnije i postavio konačnih 4:2.