Sonntag, 15. Mai 2022

Velež pobjedio Tuzla City

(fotografije, FK Velež, Mirso, klix, kicker.de)

Rođeni pobjedom najavili utakmicu finala kupa

U susretu 31. kola Premijer lige BiH Velež je u Mostaru s 1:0 pobijedio Tuzla City.

Velež – Tuzla City 1:0 (0:0)

Stadion Rođeni.

Sudija: Benjamin Deljković (Sarajevo)

Žuti kartoni: Bajrić (V)

Strijelci: 1:0 Haskić (59′)

Velež: Jovičić, Salčin, Bajrić (od 46′ Zvonić), Isić (od 57′ Zeljković), Ovčina (od 46′ Ćosić), Šikalo, Vehabović, Džanković (od 67′ Haskić), Peco, Brandao (od 66′ Radovac), Zajmović.

Tuzla City: Fejzić, Šukilović, Nukić, Gavrić, Vukušić, Mehanović, Čeliković, Mišić, Mehidić, Doffo, Mendeš.

Velež je ponovo bio bolji od Tuzla Cityja, a pobjedu je donio Nermin Haskić, koji se u pravom, trenutku, pred fianle Kupa BiH, oporavio od povrede i vratio u tim.

Velež i Tuzla City otvoreno su započeli utakmicu, ali bez većih prilika za golove.

U 11. minuti, u prilici je Brandao, ali je Fejzić pravovremneno intervenisao. Potom su u prilikama Džanković i Zajmović i opet je Fejzić na mjestu.

Gosti su uzvratili preko Šukilovića, bez veće opasnsoti po Jovičića.Najbolju priliku gosti su imali u 21. minuti, kada je šutirao Mišić, a istakao se Jovičić. Ponovo su gosti zaprijetili u 28. minuti, kada je Vukušić uputio oštar udarac iz slobodnog udarca, a Jovičić je ponovo bio siguran.

Rođeni su zaprijetili u 35. minuti, kada je Peco odličnio proigrao Zajmovića, koji se spetljao u šesnaestercu i šansa je propala.

U samom finišu utakmice, nova prilika za Velež, ali je odbrana gostiju na vrijeme izblokirala Pecu.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Vehabović odlično šutira sa dvadesetak metara, a Fejzić odlično brani.

U 69. minuti, radost za igrače i navijače Veleža. Povratnik u tim Nermin Haksić odlično je skočio i loptu, koju je iz kornera uputio Salčin, sproveo u mrežu nemoćnog Fejzića – 1:0.

Vel je u 63. minuti imao veliku prilika da poveća vođstvo. Haskić je zaobišao Fejzića, a onda je nabacio do Pece, čiji šut odlazi pored stative.

U 71. minuti, u šansi je Peco, ali Nukić u posljednjem trenutku otklanja opasnost. Minut kasnije, u prodoru je haskić, odbrana gostiju pravovremeno interveniše.

Gosti su zaprijetili preko Krpića u 75. minuti, ali je zamalo neprecizan, baš kao i Mišić koji trenutak kasnije.

Tuzlaci su se oslobodili pritiska Veleža i pokušavaju da dođu do izjednačenja.