Velež (BiH) – Coleraine (Sjeverna Irska) 2:1

Strijelci: Brandao p. 36′, p. 66′ / Doherty 9′).

Žuti kartoni: Zvonić, Ovčina (Velež) / Traynor, Deane (Coleraine).

Crveni karton: Kane (Coleraine).

Velež: Bogdanović, Ćosić, Zvonić (od 46′ Isić), Zeljković, Radović (od 82′ Zubanović), Hasanović (od 46′ Pršeš), Radovac, Ovčina, Anđušić (od 58′ Vehabović), Brandao (od 67′ Georgijević) i Zajmović.

Coleraine: Deane, Traynor, Canning, Brown, Kane, Wilson, Lowey, Carson, Glackin, Shevlin (od 69′ Jarvis), Doherty.

Fudbaleri Veleža su u okviru prvog pretkola Uefine Konferencijske lige svladali sjevernoirski Coleraine rezultatom 2:1.

Iako je Velež dominirao od prvog sudijskog zvižduka poveli su gosti u 9. minuti preko Dohertyja. Napadač gostiju je prizemnim udarcem s više od 25 metara iznenadio Veležovog golmana Bogdanovića za 0:1.

Velež je izjednačio u 37. minuti iz jedanaesterca kojeg je gol pretvorio Brandao. Prethodno je u svom šesnaestercu rukom igrao jedan fudbaler gostujuće ekipe.

Slična situacija dogodila se i u 65. minuti pred gostujućim golom. Vehabović je pucao s vrha šesnaesterca, a loptu je na putu do mreže rukom zaustavio Traynor za što je “nagrađen” direktnim crvenim kartonom.

Ponovno je s bijele točke za vodstvo 2:1 precizan bio Brandao.

S igračem više u polju Rođeni su nastavili opsjedati gol Coleraine, ali nisu uspjeli postići još jedan gol.

O dominaciji Veleža govori podatak da su Mostarci imali 31 udarac prema gostujućem golu, a Coleraine samo dva.