Nevjerovatna statistika sa utakmice Velež-Coleraine

face.ba

kickers.de

Ovo što je Velež uradio na Grbavici vjerovatno nije niko danas u čitavoj Evropi

Fudbaleri Veleža pobijedili su na Grbavici ekipu Colerainea 2:1 u okviru prvog kola Konferencijske lige.

Coleraine je u devetoj minuti iznenadio domaći tim golom Dohertyja, ali je Velež u 36. minuti preko Brandaa stigao do poravnanja. Velež je bio mnogo bolji protivnik, a u drugom poluvremenu desio se potpuni preokret nakon izuzetno nepromišljenog poteza godtiju. Njihov igrač je loptu dirnuo rukom iznad glave, dobio direktan crveni karton, a Rođeni još jedan jedanaesterac. Brandao je ponovo bio siguran sa bijele tačke.

Ono što je zanimljivo, a što se skoro nigdje ne može vidjeti na utakmicama, jeste statistika udaraca prema golu protivnika.

Velež je imao čak 31 udarac prema golu protivnika, dok su gosti imali tek dva udarca, a jedan je završio u mreži.