Žuti kartoni: Radović, Pršeš, Ovčina (V), Lekanić, Hadžanović (O)

Strijelci: 1:0 Mulić (38′), 2:0 Cvijanović (66′)

Velež: Bogdanović, Radović, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Ćosić, Cvijanović, Vehabović, Brandao (od 74′ Ovčina), Radovac, Mulić.

Olimpik: Hadžić, Milović, Ojdanić, Osmanović, Karić, Perišić, Hadžanović, K. Handžić, Lekanić, Dujmović, Šišić.

Velež je pobjedom protiv Olimpika srušio jednu neugodnu tradiciju, jer su “vukove” posljednji put pobijedili 1. marta 2014. godine, kada su na Otoci slavili golom Ševke Okića. Od tada, u narednih deset utakmica, četiri su završene neriješeno, a šest puta slavio je Olimpik uz gol razliku 6:13 u korist “vukova”.

Velež je ofanzivno započeo utakmicu sa Olimpikom i već u 2. minuti u šansi se našao Brandao, ali je njegov udarac izblokiran.

Gosti u uzvratili u 12. minuti, preko Šišića, čiji udaraca Bogdanović brani.

Domać su, preko Mulića i Brandaa pokušali da iznenade Hadžića, ali su njihovi udarci zamalo bili neprecizni.

U 30.minuti Cvijanoviće je došao u priliku da ozbiljno ugrozi gol Olimpika, ali je nesebično uposlio Mulić, čiji udarac Hadžić brani bez teškoća.

Cvijanović i Pršeš pokušali su iznenaditi golmana gostiju, ali njihovi udarci završavaju iznad prečke.

Igrao se 38. minuti, kada je Velež sasvim zasluženo poveo. Strijelc je bio Mulić, koji se najbolje snašao u šesnaestercu gostiju i poslao loptu u mrežu. Sudija je poništio gol zbog sumnje da je bio ofsajd, ali je, nakon kosultacije s pomoćnim sudijom, pprom,ijenio odluku i pokazao na centar. Bio je to Mulićev deveti prvenstveni gol, čime se izjednačio s Bilbijom na vrhu liste strijelaca.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, šansa za goste, kada je Milović oštro šutirao, a Bogdanović krajnjim naporom odbranio.

U 54. minuti, Vehabović je pokušao da uposli Mulića, ali je Hadžić pravovremeno i spriječio opaasnost po svoj gol.

Velika prilika u 58. minuti za goste, šut Šišića za koji centimetar promašio je okvir gola.

Najbolja šansa za velež u drugom poluvremenu ukazala se u 64. minuti, kada je Brandao iz lijepe solo kcije zamalo promašio gol.

Ipak, u 66. minuti, Rođeni postižu i drugi gol. Poslije prekida, lopta dolazi do Cvijanovića, koji oštrim udarcem šalje loptu u same rašlje – 2:0.

U samom finišu utakmice, Zeljković je uputio oštar udarac, ali se Hadžić nije dao iznenaditi.