Freitag, 5. November 2021

Lana peta u Evropi na 200m, danas u polufinalu trke na 100m

Lana Pudar se pobrinula da nam vijesti sa EP u plivanju stižu kao na tekućoj traci

Bosanskohercegovačka plivačica, Lana Pudar je u finalu 200 metara leptir na Evropskom prvenstvu u malim bazenima zauzela peto mjesto sa vremenom 2:05.89.

Lana Pudar je prva okrenula na 50 metara i imala je dobar ritam na startu, te je i na 100 metara okrenula prva, ali je onda Chimrova ubrzala i prestigla našu plivačicu, a onda su ubrzavale i ostale, pa je naša Lana Pudar zauzela peto mjesto.

Druga je bila Helena Bach Rosendahl, a treća Ilaria Bianchi sa vremenom 2:05.43, pa je bronza našoj Lani izmakla za 46 stotinki.

Lana izborila polufinale na 100 metara leptir na EP

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar plasirala se u polufinale utrke na 100 metara leptir na Evropskom prvenstvu u malim bazenima koje se održava u Kazanju.

Pudar je dionicu od 100 metara isplivala za 58.32 sekunde i u svojoj grupi je zauzela treću poziciju, a najbrža je bila Svetlana Čimrova s vremenom 57.12.

Druga bila plivačica iz Bjelorusije Anastasiya Shkurdai s vremenom 57.74.

Polufinale utrke na 100 metara leptir na programu je danas s početkom u 17:10 sati.