Dienstag, 29. August 2023

Poraz Veleža na Koševu

Treći uzastopni trijumf Sarajeva, Mlinarić dva puta pogodio prečku, sudija nije svirao čist penal za Velež

FK Sarajevo - FK Velež 1:0 (0:0)

Stadion: Olimpijski stadion Asim Ferhatović Hase, Koševo
Gledalaca: 8500
Sudija: Dragan Petrović (Banja Luka)
Golovi: 1:0 - Renan (50)
Žuti kartoni: Kyeremeh, Šahinović, Beganović. (Sarajevo)

FK Sarajevo: Šahinović, Beganović, Aničić, Soldo, Duraković, Buljubašić, Julardžija, Avramovski (64. Vrančić), Kyeremeh (58. Čataković), Ziljkić (75. Penaranda), Renan (64. Hasić). Trener: Simon Rožman.

FK Velež: Hadžikić, Domić, Hrkać, Zvonić, Oreč, Mlinarić (77. Šturm), Pršeš, Kadrić (64. Šikalo), Anđušić, Haskić (76. Džafić), Krajnc (71. Vehabović). Trener: Samir Merzić.

Sarajevo je u okviru posljednjeg susreta 5. kola Premijer lige BiH savladalo Velež sa 1:0.

Bordo tim je dobro otvorio meč, u prvih 20 minuta imali su nekoliko opasnih situacija, ali se Velež odbranio, a do kraja prvog dijela se oslobodio pritiska i dva puta, prekoMlinarića, pogodio prečku domaćeg gola. U 39. minuti, sudija Petrović nije svirao očigledan penal za Velež, nakon što je jedan igrač Sarajevo rukom igrao ispred svog gola.

Sarajevo je povelo u 50. minuti. Ziljkić je iskoristio grešku Pršeša, uposlio Oliveiru, koji je rutinski matirao Hadžikića za vođstvo od 1:0.

Do kraja je Velež imao nekoliko prilika da izjednači rezultat, dok je Sarajevo prijetilo preko kontranapada. Ostalo je 1:0.