Velež ide dalje u Kupu BiH

NK TOŠK - FK Velež 0:2 (0:0)

Strijelci: 0:1 Anđušić, 0:2 Zajmović

NK TOŠK: Muratspahić, Dubačkić, Hukara, Duraković, Kurdić, Šarić, Osmanović, Murga, Alić, Janjušević, Zec.

FK Velež: Jovičić, Gosto, Zvonić, Bajrić, Zeljković, Pršeš, Ćosić, Pantelić, Hasanović, Barou, Vehabović.

Velež je u utakmici šesnaestine finala Kupa BiH protiv TOŠK-a proživio pravi pakao, ali uspio ostvariti plasman u osminu finala.

Rođeni su slavili 2:0, a golove su postigli tek u drugom dijelu drugog poluvremena..

Zanimljivo je da je TOŠK bolje ušao u meč i dominirao posjedom na samom početku, a to im je donijelo i priliku u petoj minuti kada je Hukara zaprijetio, no ostalo je 0:0.

eset minuta kasnije TOŠK je imao novu šansu, ali je Velež uz dosta sreće uspio sačuvao svoju mrežu.

Rođeni su se tek u drugom dijelu prvog poluvremena uspjeli probuditi, ali nisu ništa značajnije napravili pred golom tešanjskog tima te je prvo poluvrijeme završeno 0:0.

U drugom poluvremenu Velež je igrao bolje, ali i TOŠK je imao jednu odličnu priliku, no mreže se nisu tresle sve do 73. minute kada je Nemanja Anđušić majstorskim udarcem glavom donio vodstvo Veležu.

Konačnih 2:0 postavio je Dženan Zajmović u 87. minuti susreta nakon velike greške odbrane domaćeg tima.