Poraz rukometaša na startu kvalifikacija za EURO 2024

Slovenija – Bosna i Hercegovina 28:20 (13:10)

Slovenija: Blangotišek, Henigmann, Janc, Dolenec, Cingesar, Cehte, Kodrin, Gaber, Žabić, Ferlin, Ovniček, Bombač, Maluš, Novak, Vlah, Kastelič.

Bosna i Hercegovina: Bojić, Vukšić, Herceg, Panić, Ovčina, Terzić, AHmetašević, Perić, Hamidović, Mandić, Draganić, Davidović, Hadžiomerović, Bošković, Građan, Jeremić.

Rukometna selekcija Slovenije je večeras u Mariboru u meču prvog kola grupe 7 kvalifikacija za EURO 2024 pobijedila Bosnu i Hercegovinu sa 28:20.

Slovenci su bili apsolutni favoriti uoči utakmice te su očekivano stigli do trijumfa.

Nakon 30 minuta igre domaći su imali prednost od 13:10.

U nastavku su Slovenci povećali vodstvo i ostvarili pobjedu od osam golova razlike.

Najefikasniji u Sloveniji bio je Vlah sa sedam golova, dok se u BiH istakao Panić sa četiri gola.

Dodajmo da je naš nacionalni tim tokom svih 60 minuta igre imao veliku podršku bh. navijača u Mariboru.

BiH u drugom kolu u nedjelju od 20,00 sati u Skenderiji dočekuje Crnu Goru, dok će Slovenija igrati u gostima protiv Kosova.

Slovenija i Crna Gora nakon prvog kola imaju po dva boda, a selekcije BiH i Kosova su bez bodova.

Plasman na EURO izborit će prve dvije ekipe iz svake od osam grupa te četiri najbolje trećeplasirane.