Stadion MGM Farm Arena, Doboj kakanj

Gledalaca: 200.

Strijelac: 0:1 Zajmović (86. minuta).

Sudija: Mirza Kazlagić (Cazin).

Žuti kartoni: Alagić(Igman) Dejanović, Kvakić, Zajmović (Velež). Crveni karton: Bešagić (Velež) u 83. minuti.

Igman: Ćeman, Duraković, Mahmić, Velić, Bešagić, Alagić (76 Dupovac), Drljević, Jakupović, Bodul (81. Vazda) Hebibović (57. Hrelja), Ramić. Trener: Adnan Elezović.

Velež: Bogdanović, Kvakić, Zvonić, Zeljković, Dejanović (58. Blagojević), Pršeš, Hasanović (85. Vehabović), Halilović (76. Anđušić), Pantelić (58. Ćosić), Zajmović, Džanković (58. Haskić). Trener: Amar Osim

U prvoj utakmici 13. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine Velež je kao gost savladao konjički Igman(0:1) u Doboj Kaknju. Gol odluke postigao je Dženan Zajmović u 86. minuti.

Tri minute ranije Igman ostao sa igračem manje, nakon što je isključen Bešagić zbog drugog žutog, odnosno crvenog kartona.

Mostarski klub je u ovaj susret ušao nakon četiri vezana remije protiv Borca, Slobode, Sarajeva i Posušja. S druge strane, Igman je u današnji meč dočekao poslije dva vezana, gostujuća poraza od Zrinjskog i Širokog Brijega.