FK Željezničar Sarajevo – FK Velež Mostar 0:1

Žuti kartoni: Šehić, Biber, Selimović, Ovčina (Željezničar), Hadžikić, Šikalo (Velež)

FK Željezničar Sarajevo: Muftić, Cocalić, Mekić (69. Štilić), Haračić (69. Allyson), Šehić (79. Ćosić), Biber, Al Jaber, Amoah, Šabić (62. Gasal), Selimović, Ovčina
Trener: Abdulhakeem Al-Tuwaijri

FK Velež Mostar: Hadžikić, Oreč, D. Halilović, Hrkač, Guliashvili (87. Zvonić), Suljić (81. Peco), Šikalo (46. Puce), Haskić (70. E. Halilović), Šturm, Vehabović (87. Mlinarić), De Oliveira
Trener: Dean Klafurić

Fudbaleri Veleža savladali su ekipu Željezničara s 1:0 u susretu 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, koja je odigrana na „Grbavici“.

Domaći tim je bio nešto opasniji protivnik početkom utakmice, ali u prvih tridesetak minuta igre nije uspio iskoristiti bolju igru i zatresti mrežu protivnika.

Velež je prve ozbiljnije prilike imao tek krajem prvog poluvremena, međutim promjene rezultata nije bilo.

U nastavku susreta, Mostarci su krenuli prema golu domaćina dosta ofanzivnije, a gol za vođstvo, i kako se kasnije ispostavilo pobjedu Veleža, postigao je Guliashvili u minutu 67. susreta.

Velež je ovom pobjedom na ligaškoj tabeli prestigao Sarajevo na trećoj poziciji, ali „bordo“ tim ima utakmicu manje.

S druge strane, Željezničar je novim porazom ostao na 19 bodova, odnosno na osmom mjestu tabele Premijer lige BiH. Već u ovom kolu postoji šansa da ga prestignu Gošk i Tuzla City.