Stadion: Grbavica

BiH – Crna Gora 0:0

Bosna i Hercegovina: Šehić, Hadžikadunić, Ahmedhodžić (Danilović 84'), Jovičić, Todorović (Gazibegović 64'), Krunić, Hadžiahmetović, Beširović (Sadiković 54'), Ćivić, Nalić (Menalo 84'), Demirović (Prevljak 64').

Crna Gora: Dragojević, Simić, Martinović, Tomašević, Kosović (Raičković 75'), Savićević (Janković 65'), Vukčević, Vešović (Vučić 76'), Jovović (Osmajić 65'), Bećiraj (Milošević 46'), Hakšabanović (Ivanović 80').

Fudbalske selekcije BiH i Crne Gore su na Grbavici, u prijateljskom meču, odigrale 0:0.

Bio je to 12. meč u nizu u kojem naša reprezentacija nije ostvarila pobjedu.

U prvom poluvremenu obje selekcije su imale po nekoliko šansi. Nalić je dva puta bio u izglednim prilikama za naš tim, dok je Bećiraj propustio dvije velike prilike goste.

Drugo poluvrijeme je donijelo manje uzbuđenja, a Šehić je u tri navrata fantastično odbranio pokušaje fudbalera Crne Gore.

Inače, Zmajevi su posljednju pobjedu ostvarili još u novembru 2019. godine u susretu kvalifikacija za EURO protiv Lihtenštajna.

BiH će za četiri dana (6. juni) u Brondbyju odigrati prijateljski susret protiv Danske.