Donnerstag, 2. April 2015

Ibrakadabra – Exhibition pur!

Nova egzibicija Ibracadabre: Dvostruke makazice, jer on je Zlatan!

Švedska je sa 3:1 u prijateljskom meču nadigrala Iran.
Zlatan Ibrahimović je postigao vodeći pogodak i asistirao je kod drugog, a izveo je i novu egzibiciju. Legendarni napadač je nakon jednog kornera pokušao uhvatiti loptu makazicama, na svoj uobičajeni način, ali nije to najbolje izveo. U nastavku akcije lopta je ponovo bila u zraku, a Zlatan je smjelo i ''hladno'' opet pokušao loptu uhvatiti makazicama u svega nekoliko sekundi.
Da je bilo koji drugi igrač ovo uradio, vjerovatno bi se okarakterisalo kao besmisleno i smiješno, ali on je Zlatan!

U meču protiv Moldavije, prošle sedmice, Ibrakadabra se također pobrinuo za senzaciju. Prvo je postogao neobičan gol, za kojeg neki kažu da je bizaran, a zatim jedan sasvim normalan gol, iz penala.
Meč se igrao u okviru kvalifikacija grupe G za Evropsko prvenstvo 2016., a u 46. minuti uslijedio je Zlatanov pogodak kojeg mnogi nazivaju bizarnim.
Naime, kada je golman protivničke ekipe pokušao izbaciti loptu iz svog šesnaesterca, učinio je to vrlo nespretno, šutirajući prema Ibrahimoviću. On je potom loptu glavom proslijedio preko golmana, a nakon uspješnog loba lopta je zatresla mrežu za vodstvo gostiju od 1:0.
Susret je završen pobjedom Šveđana od 2:0, a strijelac drugog gola ponovo je bio Ibrahimović, ali ovaj put iz penala.