Strijelci: 1:0 Brandao (16’), 2:0 Samardžić (28’)

Velež: Bobić, Mešanović, Zvonić, Zeljković, Samardžić, Ćosić, Behram, Fajić, Brandao, Ferreyra, Vehabović.

Slaven: Brezičanin, Todorović, Numanović, Omerkić, Salihović, Junuzović, Islamović, Šemić, Musić, Gogić, Ibrahimović.

Fudbaleri Veleža ofanzivno su započeli meč sa Slavenom, čvrsto riješeni da što prije dođu u vođstvo.
Prva prilika ukazala se u 9. minuti, ali je odbrana gostiju izblokirala šut Faijića.
U 16. minuti radost za navijače Veleža. Samardžić je odlično centrirao, Brandao bio na pravom mjestu i poslao loptu u mrežu – 1:0.
Šest minuta kasnije, Brandao je bio u prilici da poveća vođstvo, ali je Brezičanin uspio da odbrani njegov šut.
Redaju se prilike Veleža, a u 26. minuti Behram je ošutirao sa dvadesetak metara, ali je lopta zamlo otišla pored lijeve stative.
Bolje sreće bio je Sinan Samardžić u 28. minuti, kada se najbolje snašao u gužvi pred golom, gsotiju i poslao loptu u mrežu – 2:0.
U finišu prvog poluvremena, Velež je imao još dvije prilike da poveća vođstvo. Šut Ćosića odbranio je golman, a šut Behrama zaustavila je stativa.
Gosti su prvu priliku imali u 50. minuti, kada je Musić šutirao, a Bobić odbranio.
Nusmir Fajić nije imao sreće u 53. minute, kada je njegov šut zamalo otišao pored gola.
Do kraja utakmice, rezultat je ostao nepromijenjen.