Sonntag, 18. Februar 2024

Elvedina Muzaferija za historiju, među najboljim na svijetu

Drugi spust u Crans Montani u okviru Svjetskog kupa donio nam je historijski rezultat za bosanskohercegovačko alpsko skijanje. Naša Elvedina Muzaferija sa startnim brojem 28. doskijala je do nevjerovatne četvrte pozicije te ju je svega nekoliko stotinki dijelilo do toga da osvoji prvi podijum za Bosnu i Hercegovinu u Svjetskom kupu.

Pobjedu je ostvarila Marta Bassino iz Italije, koja je slavila ispred svoje sunarodnjakinje Frederice Brignone, a tik ispred naše Elvedine završila je vodeća u ukupnom poretku Svjetskog kupa i discipline spust Lara Gut Behrami. Iza Elvedine su redom ostale vrhunske spustašice sa pobjedama i podijumima u spustu, olimpijskim i svjetskim medaljama poput Ragnild Mowinckel, Ilke Štuhec, Ester Ledecke, Cornelie Huetter itd...

Ovim vrhunskim rezultatom Elvedina je došla do 23. pozicije u poretku Svjetskog kupa u disciplini spust, te je trenutno na poziciji koja je vodi na finale Svjetskog kupa.

Ne treba posebno podsjećati da je ovo prvi bosanskohercegovački plasman među 10 na utrkama Svjetskog kupa u alpskom skijanju i najvrijedniji rezultat u zimskim sportovima kojeg je postigao neki naš sportista.

Historija je ispisana!

(sportisti it BiH/Ski savezBiH)

Najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija ostvarila je rezultat karijere u Svjetskom kupu.

Muzaferija je danas u utrci spusta u švicarskoj Crans Montani osvojila fantastično četvrto mjesto.

Naša skijašica je startala sa brojem 28, ali je fenomenalno skijala i utrku okončala sa vremenom 1:28.06.

To je ujedno i najbolji rezultat u historiji bh. skijanja.

Elvedina je nakon ove utrke na 61. mjestu u ukupnom poretku sa 87 bodova.