Žuti kartoni: Zeljković, Radović, Ovčina (Velež), Nukić, Rugašević, Maksimović (Tuzla City)

Strijelci: 1:0 Cvijanović (8′), 1:1 Džafić (55′)

Velež: Bobić, Radović (od 88′ Čivić), Zeljković, Ćosić, Cvijanović, Brandao, Osmić (od 74′ Bihorac), Vehabović (od 74′ Pršeš), Chesmedjiev, Radovac, Mulić (od 58′ Ovčina).

Tuzla City: Muminović, Barišić, Kojić, Rugašević, Džafić, Nikolić (od 46′ Karjašević), Nukić, Ubiparip, Rustemović (od 79′ Morris), Đerić (od 46′ Crnkić), Maksimović (od 82′ Ramić).

Rođeni su propustili priliku da u utakmici sa ekipom Tuzla City dođu i do treće prvenstvene pobjede. Gosti su uspjeli da odole pritisku domaćih i kući se vraćaju s jednim bodom.

Velež je ofanzivno započeo utakmicu, što je rezultiralo ranim vođstvom već u 8. minuti. Bila je to akcija iz tri poteza: Brandao je započeo napad, uposlio je Radovca, ovaj sjajno centrirao, a na pravom mjestu bio je Cvijanović i glavom je poslao iza leđa nemoćnog Muminovića – 1:0.

U 15. minuri prilika da Velež poveća vođstvo, ali je golman gostiju odličan šut Mulića krajnjim naporom izbacio u korner.

Dva minuta kasnije, u šansi je Zeljković, koji je sa 5 metara, neometan ni od koga, loptu poslao pored gola.

Gosti su prvi put zaprijetili u 23. minuti, kada je šutirao Ubiparip, a Bobić bio siguran.

Brandao i Cvijanović izveli su lijepu akciju u 28. minuti, a šut strijelca vodećeg gola završio je pored stative.

Ubiparip se, u 37. minuti, ponovo našao u prilici, kada je poslije kornera najviše skočio, a lopta zamalo promašila vrata.

Gosti su bolje otvorili drugo poluvrijeme i u 54, minuti barišićje poslije kornera pogodfiostativu.

Samo minutu kasnije, gosti su izjednačili. Adnan Džafić volej udarcem završio je akciju svog tima i lopta se našla u mreži – 1:1.

Velež je poslije izjednačenja krenuo ofanzivnije prema golu Muminovića, a odbrana gostiju uspijeva da na vrijeme otklanja opasnost.

Mogli su domaći da ponovo dođu u vođstvo u 70. minuti, ali je Vehabović, poslije dodavanja Ovčine, loše šutirao.

Nova prilika domaćim se ukazala u 79. minuti, ali je šut Radovića završio visoko iznad gola.

Minut prije kraja regularnog toka utakmice, prilika za Cvijanovića, lopta odlazi pored stative.

Velež je svim silama pokušavao u finišu da dođe do pobjede, ali do promjene rezultata nije došlo.