Samstag, 11. Oktober 2014

Dobro je mog’o

Lijevi bek Giorgio Chielini trostruki strijelac na utakmici Italija - Azerbejdžan

Kod pobjede Italije 2:1 protiv Azerbejdžana lijevi bek Giorgio Chielini (Italija) postigao je sva tri gola. Utakmice je igrana na stadionu Renzo Barbera u Palermu. Minutu prije kraja prvog poluvremena Chielini je postigao je gol za vodstvo 1:0. A onda, 16 minuta prije kraja utakmice postigao je autogol za 1:1, nakon što je loptu upućenu iz slobodnog udarca od strane Nazarova skrenuo u vlastitu mrežu, pri čemu golman Gianluigi Buffon nije imao nikakve šanse. Nakon toga krenuo je naprijed, i šest minuta kasnije, a osam minuta prije kraja utakmice, postigao svoj treći gol na utakmici, za pobjednu Italije od 2:1.

Kuriozitet za jednog odbrambenog igrača, a pogotovo u međunarodnim utakmicama.

Giorgio Chielini je lijevi bek reprezentacije Italije i njegovog kluba Juventus iz Torina.

Chielini nam je ostao u sjećanju iz utakmice Italija - Urugvaj, odigrane na Mundijala u Brazilu, kad ga je igrač Urugvaja Luis Suarez ujeo za rame.