Montag, 14. Oktober 2019

Dva zlata za novi rekord

Simone Biles osvojila ukupno pet zlatnih na Svjetskom prvenstvu u Stuttgartu

Američka gimnastičarska zvijezda Simone Biles, na Svjetskom prvenstvu u gimnastici u Stuttgartu, održanom od 3. do 13. oktobra 2019. osvojila je i svoju 25. medalju na Svjetskim prvenstvima

Time je američka superzvijezda oborila je još jedan rekord u istoriji gimnastike.

Dvadesetpetogodišnjakinja iz Teksasa osvojila je četvrto i peto zlato u Stuttgartu, posljednjeg dana takmičenja, na gredi i na parteru, te je sa pet pobjeda je bila najuspješnija gimnastičarka u borbama za titulu.
Do sada je osvojila ukupno 25 medalja na Svjetskim prvenstvima: 19 zlatnih, 3 srebrne i 3 bronzane plakete. Nna taj način, četvorostruka olimpijska prvakinja, sada u svom posjedu ima dvije medalje više od Bjeloruskinje Witali Scherbo, koja je sa osvojene 23 medalje na Svjetskim prvenstvima u gimnastici do sada držala ovaj rekord.