Borac je slavio 2:0 i došao na lidersku poziciju, a u Veležu su razočarani.

Jasno se to odnosilo na suđenje Miloša Gigovića s kojim su bili nezadovoljni, a Feđa Dudić je kazao da se sve znalo već prije meča.

Na drugoj strani, Vlado Jagodić je kazao da je Velež dobra ekipa, ali da mora poraditi na pitanju struke, čime je direktno 'bocnuo' kolegu Dudića.

Navijači Veleža su razočarani. Putem društvenih mreža pozvali su klub da se što prije oglasi, a nakon meča na stranici Veleža je stajalo:

"Glavu gore momci, idemo dalje još jače..., piše na facebook stranici Veleža.

(sportsport)

Fudbal crven od bruke i sramote

Fudbal u BiH pao je toliko nisko da će trebati dugo vremena, ali i još više poštenih ljudi u krovnoj fudbalskoj organizaciji, pa da on ponovo bude najljepša sporedna stvar na svijetu.

Brojni su primjeri za ovu tvrdnju, a ono što je viđeno sinoć na utakmici između Borca i Veleža, u režiji čovjeka u crnom, koji se odaziva na prezime Gigović, zorno potvrđuje da je premijerligaški fudbal zaražen, za sada, neizlječivim virusom i tako će biti sve dok u foteljama sjede dinosaurusi i hohštapleri najgore vrste.

Nije sramota izgubiti, jer su i porazi i pobjede sastavni dio igre, ali je bruka i sramota kad pobjednika odluči čovjek u crnom. A taj čovjek u crnom ojadio je igrače i stručni štab Veleža, ali i sve njegove navijače, koji su već na samom početku znali ko će se na kraju radovati. Taj “sudija” svirao je svaki start Veležovih igrača, dijelio kartone gostima, a prekršaje Borčevih igrača snakcionisao je samo riječima i odmahivanjem ruke.

Vidjevši da domaći ne mogu doći do pobjede, jer je Velež igrao taktički dobro, a po instrukcijama onih mračnih tipova iz sjene, uradio je on o što mu je bio zadatak – isključiti iz igre fudbalera Veleža i otvoriti put da pobjede Borca, što se, na kraju, i potvrdilo.

Da se nešto prljavo iza brda valja. potvrdio je i Vlado Jagodić, trener domaćih, rekavši na kraju utakmice: “E, pa Borac je prvi, Borac će biti prvi i Borac će biti šampion. To vam jasno kažem!”. I nije ove riječi predavač u Centru za edukaciju trenera, koji “odlično zna kodeks trenera”, izgovorio tek tako, da ne zna šta je odlučeno u fudbalskoj kuhinji.

Svi iskreni ljubitelji fudbala znaju da Gigovića i druge njemu slične neće stići nikakva kazna, dok god u FS BiH sjede ljudi kojima je mjesto negdje drugo, a ne u udobnim foteljama i sa podebelim bankovnim računima. I koji, uz sve to, imaju i podršku iz politike, koja je uvukla u sve sfere života. A rezultat toga je blato, iz koga se teško možemo izvući.

Jadno, da čemernije ne može biti.

Poraz Rođenih u Banja Luci

Stadion: Gradski stadion.

Sudija: Gigović Miloš (Gradiška).

Žuti kartoni: Brtan (Borac), Cvijanović, Brandao, Zeljković, Dudić (Velež).

Crveni karton: Brandao (Velež).

Strijelci: 1:0 - Zakarić (60), 2:0 - Cruz (87).

Borac: Pavlović; Dujaković, Jovanović, Milojević, Ćosić; Brtan (84. Cruz), Vojnović, Vranješ (89. Kajkut); Ziljkić (89. Georgiev), Zakarić, Lukić (46. Marković). Trener: Vlado Jagodić.

Velež: Bobić; Ćosić (89. Ovčina), Zvonić (81. Alagić), Ćivić, Dario (73. Anđušić); Bihorac, Osmić (81. Alagić), Zeljković, Pršeš, Cvijanović; Brandao. Trener: Feđa Dudić.

Borac je u 10. kolu Premijer lige BiH savladao Velež rezultatom 2:0.

Dosta čvrsto se igralo u Banjaluci u prvom poluvremenu. Borbena igra međutim nije donijela posebno velike šanse na obje strane i tek smo vidjeli poneku prijetnju.

Brandao je u 33. minuti dobro šutirao Pavlović je odbranio, da bi u narednom napadu Borac imao odličnu situaciju pred golom Veleža, Ziljkić nije uspio lobovati Bobića.

Na odmor se otišlo sa nepopularnih 0:0, a u nastavku smo vidjeli dosta uzbuđenja.

Gosti u 51. minuti ostaju sa igračem manje. Brandao je dobio drugi žuti karton i morao je ranije pod tuš uz velike proteste gostiju zbog ove odluke, ali i drugih odluka tokom utakmice.

Borac je prednost igrača veiše iskoristio u 60. minuti. Ćosić je ubacio za Zakarića, a ovaj lagano pogađa mrežu Bobića za prednost od 1:0.

Imao je Borac potom još nekoliko pokušaja koji nisu previše ugrozili Bobića. Rođeni su sa druge strane pokušavali nešto iz kontri, ali nije Pavlović imao previše posla na golu.

A onda u 88. minuti novi gol u mreži Veleža. Zabio je Cruz za konačan rezultat susreta od 2:0.