Freitag, 10. Mai 2019

U finalu Evropske lige Chelsea i Arsenal

Londonski klubovi plasirali su se u finale Evropske lige. “Plavci” su nakon penal-ruleta eliminisali Eintracht sa 4:3. Poslije 120 minuta rezultat je bio kao i u Frankfurtu 1:1. Arsenal je opet bio bolji od Valencije, nakon 3:1 u Londonu, “tobžije” su večeras na “Mestalli” slavile sa 4:2.
Na “Stamford bridgeu” Chelsea je poveo golom Rubena Loftusa-Cheeka u 28. minutu, a poravnao je Luka Jović u 49. minutu.
U penal-ruletu, golman “plavaca” Kepa je odbranio dva jedanaesterca (Hintereggeru i Pacienci), a tačku na pobjedu stavio je Hazard.
U Valenciji je počelo loše po Arsenal , jer je Kevin Gameiro u 11. minutu doveo domaćina u vođstvo. Ipak, šest minuta kasnije Pierre-Emerick Aubameyang je poravnao, da bi Lacazette u 50. minutu donio preokret.
Gameiro je izjednačio, ali je do kraja Aubameyang još dva puta pogodio (u 69. i 89. minutu) za konačnih 4:2.