sportsport

Prva liga FBiH, 26. kolo:

FK Velež - HNK Orašje 3:0 (1:0)

Stadion:Rođeni

Sudije: Ernis Džemidžić iz Goražda, pomoćnici Sahib Smirko (Zenica) i Emir Delić (Zenica), četvrti sudija Azem Karić (Zenica)

Strijelci: 1:0 Marques (14), 2:0 Brandao (46), 3:0 Fajić (61)

FK Velež: Bobić, Alikadić (od 60’ Ovčina), Zvonić, Marques, Mešanović, Zeljković, Behram (od 45’ Vehabović), Ćosić, Berisha, Brandao, Fajić

HNK Orašje: Živković, Poturalić, Osmanković, Lugavić, Fačić, Brčkalić, Mikić, Živković, Prgić, Matolić, Marošević.

Velež nezaustavljivo nastavlja put prema premijerligaškom društvu. Rođeni su danas s tri gola u mreži ispratili ekipu Orašja.
Fudbaleri Veleža oprezno su ušli u današnji meč, svjesni da dosta toga zavisi od ishoda utakmice.
Prva prilika u 14. minuti rezultirala je vođstvom i erupcijom oduševljenja njegovih navijača. Lijepu akciju domaćeg tima Marques je krunisao efektnim golom – 1:0.
Poslije vođstva, Velež ima inicijativu, lopta je više u posjedu njegovih igrača, ali bez pravih prilika za gol.
U posljednjim ternucima prvog poluvremena Behram je zbog povrede napustio teren, a umjesto njega ušao je Vehabović.
Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Rođeni su udvostručili vođstvo. Strijelac je bio Brandao – 2:0.
Golijada Mostaraca nastavljena je u 64. minuti, kada je prvi strijelac lige Nusmir Fajić po treći put zatresao mrežu Živkovića – 3:0.