Strijelci: 0:1 Behram (65), 0:2 Ovčina (85)

NK Novi Travnik: Poračanin, Brljak, Zaimović, Turić, Petak, Hota, Petak, Silajdžija, Opardija, Velić, Buljubašić.

FK Velež: Bobić, Biševac, Mešanović, Zvonić, Zeljković, Ćosić, Behram, Fajić, Brandao, Berisha, Vehabović.

Rođeni se namučili, ali slavili: Behram i Ovčina za nova tri boda Veleža!
Mostarci u nastavku slomili otpor Novog Travnika
U veoma zanimljivom meču danas su snage u okviu 25. kola odmjerili Novi Travnik i Velež.

Završilo je 2:0 za goste, koji su tek u drugom dijelu slomili otpor Novotravničana, te opravdali ulogu favorita.
Velež je na početku u dva navrata zaprijetio preko Behrama, a u 18. minuti uzvraća Petak, no Bobić spašava Velež.
Nakon toga prijeti Velež preko Brandao i Beriše, a kasnije je priliku imao i Fajić. Ipak, domaći su se držali, a ped sami kraj prvog dijela Petak propušta veliku šansu za Novi Travnik.
Domaći su bolje otvorili drugi po veoma kišovitom vremenu. Prijetio je sjajni Petak, međutim Bobić je bio na nivou. Ipak, u 65. minuti gosti dolaze do vodstva. Behram je šutirao i lijepo pogodio mrežu Novotravničana.
Beriša je zatim izašao sam na Poračanina, ali golman domaćih brani. U 85. minuti 2:0 za goste. Fajić asistira Ovčinu, ovaj glavom matira golmana Novog Travnika i Rođeni su mogli da slave.