(fotosi: sportsport, fkvelez, novasloboda)

Prva liga FBiH, 10. kolo:

FK Velež - NK Novi Travnik 5:0

FK Velež: Bobić, Biševac, Zvonić, Mujezinović, Ćosić, Ovčina, Fajić, Mrgan, Ferreyra, Zeljković, Vehabović.

NK Novi Travnik: Ćutahija, Ćosić, Džepina, Nebić, Petak Se., Petak Sa., Silajdžija, Smolo, Skopljak, Čakić, Buljubašić A.

Iz prvog dijela vrijedi izdvojiti dobru priliku za Ovčinu, ali gosti su se uspjeli odbraniti. Imao je i Novi Travnik  svoje prilike preko Džepine, a zatim Sulića koji se nije proslavio, da bi njegov promašaj kaznio Fajić i pred odlazak na pauzu doveo Velež u vodstvo.
U drugom poluvremenu, tačnije u 51. minuti stativu pogađa Mujezinović, da bi osam minuta kasnije Fajić efektno pogodio za 2:0 i bilo je jasno da tri boda ostaju u Mostaru.
Igrala se 68. minuta kada je Ovčina eurogolom podigao publike na noge i zaradio ovacije.
Pet minuta prije kraja Fajić hat trickom povečava na 4:0, da bi konačnih 5:0 u sudijskoj nadoknadi postavio Cvijanović.