Prva liga FBiH, 12. kolo

FK Velež - NK Bratstvo 3:1 (1:1)

FK Velež: Bobić, Mešanović, Zvonić, Mujezinović, Ćosić, Ovčina, Mrgan, Fajić, Ferreyra, Ojeda, Vehabović.

NK Bratstvo: Divković, Alihodžić, Šuša, Diabang, Jaganjac, Helić, Salkić, Kahrimanović, Berbić, Stojanov, Jaranović.

Velež je u utakmici 12. kola Prve lige FBiH protiv Bratstva iz Gračanice upisao svoju devetu pobjedu u dosadašnjem dijelu prvenstva. Rođeni su danas savladali goste iz Gračanice 3:1, iako su izabranici Nikole Nikića poveli u 25. minuti kada je Stefan Stojanov lijepo pogodio.
Velež je dodao gas, Mujezinović je ubrzo imao veliku šansu izjednačenje, da bi u 40. minuti sjajni Nusmir Fajić na asistenciju Vehabovića matirao golmana Divkovića. Velež je na pauzu mogao sa prednošću, no jedanesterac nije iskoristio kapiten Zvonić i ostalo je 1:1.
U 56. minuti potpuni preokret. Asistent je nakon kornera bio po drugi put Vehabović, a Nusmir Fajić postigao svoj čak 16. pogodak ove sezone. Tribine na stadionu Rođeni su proključale i bilo je jasno da će Velež vjerovatno do nove pobjede.
Nakon toga domaći su nastavili sa dominacijom, a u 77. minuti Brandao ovjerava nova tri boda. Pogodio je mrežu Divkovića i na semaforu je pisalo 3:1. Asistent je bio Fajić.
Do kraja bez uzbuđenja i Velež je slavio 3:1.