Velež – Zvijezda 4:0 (2:0)

Strijelci: Vehabović 7', Dejanović 22', Wallace 55', Hadžić 69'

Velež: Bogdanović, Zvonić, Zekljović, Pršeš, Šikalo, Haskić (od 46′ Hasanović), Ćuković, Vehabović, Dejanović (od 46′ Wallace), Lauš (od 46′ Hadžić), Domić.

Sloga Meridian: Gučmazov, Nikolić, Zajić, Peco, Čolić, Perković (od 46′ Lalić), Bilal, Ristić (od 46′ Baranov), Baštić (od 46′ Vintonji), Milanović, Mihajlović.

Velež je večeras s ubjedljivih 4:0 savladao Slogu Meridain i sa ukupno 7:0 plasirao se u polufinale Kupa BiH.

Rođeni su i večeras u svim elementima fudbalske igre bili bolji od Dobojlija, čija se mreža zatresla samo četiri puta.

Domaći su poveli već u 7. minuti. Lauš je odlično šutirao, lopta je pogodila prečku i odbila se u peterac, na nju je natrčao Vehabović i glavom je poslao u mrežu.

Četrnaest minuta kasnije, po drugi put zatresla se mreža gostiju. Akciju je započeo Šikalo, a golom završio Dejanović.

Rezervista Wallace je u 54. minuti iskosa oštro šutirao i lopta se po treći put našla u mreži.

Kod četvrtog gola Veleža, postignutog u 69. minuti, zasluge snosi Wallace, koji je nesebično dodao do Hadžića, koji je šalje u praznu mrežu.