Poraz košarkašica od Kine

Kina – BiH 98:51 (26:21, 24:10, 32:15, 16:05)

Kina: Yuan Li 8, Wang 7, Wu 12, Yang 12, Jin 2, Meng Li 17, Zhang 2, Huang 7, Pan, Dilana, Yueru Li 13, Han 18

BiH: Deura 2, Džombeta 4, Knežević 4, Domuzin, Ikanović, Delić N., Selimović, Elez 4, Marković 2, Tavić 10, Delić A. 8, Jones 17

Ženska košarkaška reprezentacija BiH upisala je poraz i u drugom kolu Svjetskog prvenstva, Kina je bila ubjedljiva protiv naše selekcije.

Zmajice odlično otvaraju utakmicu, poenima Jones i Knežević kreiraju prednost od 5:0. Međutim, Kineskinje nakon toga prave seriju 9-0, da bi se reprezentacija BiH uz nekoliko dobrih akcija uspjela vratiti u ritam i ponovo doći u vođstvo košem Matee Tavić za 16:15 tokom šeste minute.

Kina potom pravi niz 11-2 za 18:26, da bi četvrtina bila zaključena trojkom Tavić za 21:26.

Početkom druge dionice, azijska selekcija gradi novu seriju za opipljivu prednost od 21:32, a zatim podiže i na 23:37. Povremeno naše djevojke uspjevaju smanjiti distancu, ali ponovo upadaju u krizu pred kraj poluvremena, što Kineskinje koriste i na veliki odmor odlaze s prednošću od čak 19 poena razlike (31:50).

Naše protivnice nastavljaju da melju u drugom poluvremenu, polaganjem Yang odlaze na 26 poena razlike (36:62), a zatim i na velikih + 34 trojkom Huang (43:77). Četvrtina je, pak, okončana skorom 46:82.

U zadnjem periodu, selektor Goran Lojo je uvodio mlađe igračice, distanca je nastavila rasti. Kina je utakmicu zaključila visokom pobjedom od 51:98.

Najefikasnija u redovima BiH bila je Jonquel Jones sa 17 poena (devet skokova), a Xu Han (18) kod Kine.

Sutra Zmajice igraju protiv Južne Koreje (10 sati po našem vremenu).