Sonntag, 4. September 2022

Odbojkašice BiH na korak do plasmana na EP

Bh. odbojkašice odigrale još jedan fenomenalan meč i preokretom savladale Švicarsku u gostima

Ženska odbojkaška reprezentacija BiH ostvarila je još jednu pobjedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Sjajne Zmajice su u utakmici trećeg kola kvalifikacija još jednom pobijedile Švicarsku rezultatom 3:1 u setovima (22:25, 25:22, 25:11, 27:25) i osvojile nova tri boda.

Nakon prvog seta koji je pripao Švicarkama rezultatom 25:22, Zmajice istim rezultatom dobijaju drugi set, a onda potpunu dominaciju krunišu u trećem setu koji osvajaju ubjedljivo 25:11 i pokazuju da su su jednostavno bolja selekcija od Švicarske.

Uslijedio je četvrti set koji je bio najneizvjesniji od svih, iako su Zmajice u jednom trenutku imale vodstvo 18:15. Švicarske su sa četiri vezana poena uspjele preokrenuti na 19:18 nakon čega se igralo poen za poen.

Zmajice su pri rezultatu 24:23 i 25:24 za Švicarke spasile dvije set lopte, a onda osvojile dva vezana poena za konačnih 27:25 u četvrtom setu i veliku pobjedu rezultatom 3:1.

Naš tim je sada drugi u grupi sa dvije pobjede i jednim porazom, a do kraja kvalifikacija preostala su još dva meča protiv Norveške.

Treba istaći da je Norveška autsajder u ovoj grupi, te naš tim ima veliku priliku domoći se Evropskog prvenstva.

Ovi susreti na rasporedu su 9. i 10. septembra ove godine.