Rudar – Velež 2:2 (1:1)

Gradski stadion u Prijedoru.

Sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo)

Žuti kartoni: Mandić, Redžić (R), Ferreyra, Ćosić, Zvonić (V)

Strijelci: 1:0 Jakupović (22′), 1:1 Ćosić (34′). 2:1 Mandić (62′ iz penala), 2:2 Hasanović (75′)

Rudar Prijedor: Šćekić, Asani, Sadiku (od 46′ Redžić), Pekija, Pavlović, Santos (od 90′ Marmat), Kulenović (od 84′ Knežević), Burazor, Dojčinović, Amoah (od 46′ Mandić), Jakupović.

Velež: Kačavenda, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Čosić, Cvijanović, Ferreyra, Hasanović, Vehabović (od 63′ Peco), Salčin (od 46′ Anđušić), Zajmović (od 63′ Brandao).

Velež je uspio da osvoji bod na gostovanju u Prijedoru, iako su domaći dva puta vodili.

Već na samom početku utakmice dosta uzbuđenja i pred jednim i drugim golom.

Domaći su zaprijetili već u 1. minuti, ali je Kačavenda bio bio brži od Kulenovića i otklonio opasnost.

Velež je uzvratio u 5. minuti, kada je Zeljković izveo slobodan udarac, a lopta pogodila nekog u živom zidu.

U 16. minuti nova prilika za goste, kada je Cvijanović iz okreta pokušao iznenaditi Šćekića, ali je golman domaćih bio na mjestu.

U 22. minuti, domaći su neočekivano došli u vođstvo. Ćosić je pokušao loptu spustiti do Kačavende, loptu je “ukrao” Jakupović i bez problema je poslao u praznu mrežu – 1:0.

Zajmović je u 31. minuti pokušao “makazicama”, ali je lopta zamalo otišla iznad prečke.

U 34. minuti Ćosić se ispravio za grešku prilikom vodećeg gola Rudara. Vehabović je pogodio stativu, na loptu je natrčao Ćosić i poslao je u mrežu. Pomoćni sudija signalizirao je ofsajd, a nakon konsultacije sa glavnim sudijom, gol je, ipak, priznat – 1:1.

Dva minuta prije kraja poluvremena, sjajna prilika da Velež preokrene rezultat. Pršeš je oštro šutirao, a Šćekić krajnjim napororom zaustavio loptu.

Rudar je bolje otvorio drugo poluvrijeme i u 52. minuti. Nakon što je Ferreyra u svom šesnaestercu srušio Santtosa, dosuđen je penal, koga je uspješno izveo Mandić – 2:1.

Deset minuta nakon primljenog drugog kola, Velež je zaprijetio preko Anđušića, čiji šut završava iznad prečke. Isti igrač pokušao je u 67. minuti, ali je Šćekić sjajnom intervencijom spriječio izjednačenje.

Nedovoljno oporavljeni Brandao oprobao je šut u 69. minuti, ali se ponovo istakao golman domaćih.

Šćekić je bio na visini zadatka i u 73. minuti, odbranivši neugodan šut Cvijanovića.

Ipak, u 75. minuti golman domaćih je po drugi put morao vaditi loptu iz mreže. Hasanović je, poslije sjajnog centaršuta Ćosića, postigao efektan gol – 2:2.

Golman Šćekić spasio je svoj gol u 87. minuti, kada je fenomenalno odbranio šut Anđušića.