Sudija: Ismet Ibrahimkadić (Tešanj)
Strijelci: 1:0 (Hodžić (27’ autogol).2:0 Behram (52’)
Velež: Bobić, Biševac, Mešanović, Zeljković, Ćosić, Cvijanović (Ovčina), Behram, Mrgan (Osmić), Fajić, Brandao, Kuduzović
Jedinstvo: Karavdić, Đanan, Aletić, Jašarević, Remić (Berisha), Nuspahić, Jahić, Bijedić, Kremenović, Hodžić, Tahirović

Fudbalere Veleža, nakon klasične krađe u Goraždu i prvog prvenstvenog poraza, njegovi vjerni navijači dočekali su sa transparentom “Neka mafija se boji, Red Army uz tebe stoji”, što dalo dodatni motiv domaćinu da zaigra kako zna i umije, što je na kraju rezultiralo zasluženom pobjedom.
Velež je napadački započeo utakmicu sa Jedinstvo i već u 2. minuti u prilici je bio Cvijanović, a minut kasnije i prvi strijelac lige Fajić, ali su njegovi udarci završili iznad prečke.
U 7. minuti pokušao je Behram, ali je Karavdić paradom zaustavio njegov udarac.
Opsada gola gostiju se nastavlja, u prilici je Brandao, čiji šut brani golman gostiju.
Jedinstvo se grčevito brani, a nova prilika se, u 13. minuti, ukazala Cvitanovića i opet je bio neprecizan.
Gosti su prvio napad izveli u 21. minuti, kada je šutirao Hodžić, ali bez opasnosti za Bobića.
Dva minuta kasnije, Cvijanović je lijepo uposlio Fajića, ali je odbrana gostiju u posljednji trenutak otklonila oapsnost.
U 27. minuti veliko slavlje za igrače i navijače Veleža. Ono što nisu uspjeli domaći napadači, učinio je Hodžić, koji je savladao svoga golmana – 1:0.
Posljednju priliku u prvom poluvremenu imao je Mešanović u 39. minuti, čiji šut je zamalo promašio vrata.
Novo slavlje za domaće u 52. minuti. Brandao je odlično prošao desnom stranom, na njegov centaršut natrčao je Behram i lopta se zakoprcala u mreži – 2:0.
Gosti su u 55. minuti bili u prilici da smanje rezultat, kada je Nuspahić šutirao, a golman Bogdanović bio na mjestu.
U 74. mimuti Fajić je postigao efektan gol glavom, ali je on poništen zbog ofsajda.
Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja,pa su fudbaleri Veleža apluzom i skandiranjem njihovih vjernih navijača ispraćeni sa terena.