Freitag, 2. Oktober 2015

Deset golova za sedam dana!

Ovo vrijedi zabilježiti.

Napadač Bajerna iz Minhena Robert Lewandowski (27) postigao je deset golova na tri utakmice odigrane u sedam dana.

Deset golova u sedam da­na, učinak jc Roberta I.ewandowskog koji će teško neko nadmašiti. Sjajni napadač je golgetersku seriju počeo postigavši pet golova u devet mi­nuta protiv Wolfsburga, nas­tavio je sa dva pogotka pro­tiv Mainza, a onda je u Ligi prvaka upisao hat-trick u duelu s Dinamom iz Zagreba (5:0).

Lewandowski je u zastrašujućoj formi, postiže golove svakih 52,6 minuta, a u zadnjih 12 susreta, nije bio strijelac samo u tri. U poslijednjih 225 minuta postigao je deset golova.
Pet golova protiv Volfsburga postigao je za manje od 9 minuta. Protiv Mainza je postigao 100. i 101. gol u Bundesligi.

Dok je igrao za Borussiu iz Dortmunda postigao je svoj 100. gol za Borussiju u svim takmičenjima. U finalu DFB kupa 2012. godine, Borussia Dortmund-Bayern München 5:2,  postigao je hat-trick, čime je Borussia osvojila prvi double u istoriji kluba.

Godinu dana kasnije, u aprilu 2013. godine, u polufinalu Lige šampiona Borussia Dortmund – Real Madrid 4:1 postigao je sva četiri gola za Borussiju.