Sonntag, 28. August 2022

Na Pecari nerješeno

Hercegovački derbi je bio sve samo ne derbi.

Hercegovački derbi između Širokog Brijega i Veleža završen je nepopularnim rezultatom 0:0.

Široki brijeg je u najavi utakmice bio blagi favorit, a pobjeda bi im učvrstila vodeću poziciju.

Međutim, do pobjede protiv Veleža koji se sjajno branio, ekipa Širokog Brijega danas nije mogla.

Utakmica je bila dosta izjednačena, može se reći da je po jedno poluvrijeme pripalo svakoj ekipi.

Velež je bio nešto bolji protivnik u prvom poluvremenu, ali nisu uspjeli da dođu do gola koji bi ih doveo u vodstvo.

U drugom poluvremenu na teren je izašao dosta bolji Široki Brijeg, ali i Velež koji nije ličio na ekipu iz prvog poluvremena.

Pokušavali su domaći doći do gola koji bi značio pobjedu i nova tri boda, ali jednostavno nije išlo.

Obzirom da cjelokupan razvoj situacije, zadovoljniji bodom mogu biti gosti iz Mostara, ali sigurno ni u domaćoj ekipi neće biti mnogo nezadovoljni.

Nakon ove utakmice Široki Brijeg je prvi na tabeli sa 12 bodova, ali i sa jednom utakmicom manje od drugoplasiranog Sarajeva, te dvije utakmice više od trećeplasirane Tuzla City.

Sa druge strane Velež se nakon ove utakmice nalazi na devetoj poziciji sa šest osvojienih bodova.

Široki Brijeg - Velež 0:0

ŠIROKI BRIJEG: Tomić, Barišić, Valinčić, Mašić, Vukoja, Kpan, Šuto, Taddei, Lukić, Lovrić, Kuprešak.

VELEŽ: Bogdanović, Pavić, Zvonić, Pršeš, Ćosić, Haskić, Pantelić, Hasanović, Ikić, Kvakić, Džanković.