Sonntag, 22. Juli 2018

BiH u novom finalu Svjetskog prvenstva u sjedećoj odbojci!

(fotosi: worldparavolley)

Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci večeras je u polufinalu Svjetskog prvenstva u Holandiji pobijedila Brazil s 3:1 u setovima i izborila novo veliko finale.
Zlatni momci su rutinski prošli grupu gdje su bez izgubljenog seta pobijedili Irak, Egipat i Poljsku, a onda su u četvrtfinalu savladali Rusiju sa 3:1.
Brazil se pokazao jako jako težak protivnik, meč je bio izuzetno zanimljiv i neizvjestan
Prvi set je dobio Brazil rezultatom 25:21. U drugom setu potpuna dominacija reprezentacije Bosne i Hercegovine, rezultat 25:14.
U trećem setu uslijedio je potpuni preokret, naši momci su poveli su sa 2:1 rezultatom 25:22.
U četvrtom setu, naš tim je u potpunosti dominirao i imao konstatno vodstvo. BiH je ovaj set dobila sa 25:16.
Ovom pobjedom naši momci osigurali su plasman na Paraolimpijske igre u Tokiju 2020. godine
Zlatni momci će se u finalu sastati sa selekcijom Irana, koja je u polufinalu bila bolja od Ukrajine rezultatom 3:0, po setovima 25:13, 25:19, 25:13.
Finalni susret na rasporedu je u nedelju 22. jula 2018. u 16.30 sati.