Žuti kartoni: Čosić (V)

Strijelci: 0;1 Ubiparip (38′), 1:1, 1:2 (Brandao 65′, 69′)

Velež: Bobić, Dario (od 87. Cvijanović), Zvonić (od 58′ Behram), Manev, Urdinov, Hasanović, Zeljković, Ćosić, Vehabović, Brandao (Kalezić), Fajić.

Tuzla City: Fejzić, Efendić, Crnkić, Husejinović, Kojić, Hasanović, Nukić, Ubiparip, Sesar, Morris (od 22′ Terzić), Zlatković.

Velež je gubio protiv lidera na tabeli, ali je polovinom drugog poluvremena preokrenuo rezultat i golovima sjajnog Brandaa došao do druge uzastopne prvenstvene pobjede. Veliku podršku, kao i na svim dosadašnjim utakmicama, dali su su navijači, koji su bili 12. igrač Rođenih.
Prva prilika za Velež ukazala se u 6. minuti, kada je Manev šutirao, a Fejzić se nije dao iznenaditi.
Dva minuta kasnije, pokušao je i Ćosić, ali je Fejzić zaustavio njegov šut.
U 22. minuti Fajić i Vehabović izveli su lijepu akciju, koju je Vehabović završio udarcem pravo u golmana gostiju.
U 32. minuti hladan tuš na stadionu Rođeni. Prvi strijelac lige Ubiparip izveo je pravu majstoriju, koju je krunisao efektnim golom – 0:1.
Dva minuta prije kraja poluvremena, u sjajnoj prilici da izjednči našao se Brandao, ali je Fejzić i ovoga puta izišao kao pobjednik.
Mogli su gosti u 52. minuti povećati vođstvo, ali je Crnkić šutirao pravo u golmana Bobića.
Zaprijetio je Ćosić u 52. minuti, ali je lopta fijuknula iznad prečke.
Domaći vrše pritisak na gol Fejzića, ali odbrana gostiju na vrijeme otklanja opanost idpred Fehića.
I onda, u 65. minuti Veležov je uspio da uraganske napade kruniše izjednačujućim golom koga je postigao Brandao, a samo četiri minuta kasnije na semaforu je stajalo 2:1, a rezultatski preokret Rođenim donio je sjajni Brandao.
Fajić je u u 79. minuti izveo sjajan solo prodor i kada se činilo da je gol neminovan, Fejzić ie bravurozno intervenisaio i spasio svoju mrežu.
U posljednjim ternucima regularnog toka utakmice, šansa se ukazala Behramu, ali je lopta zamalo otišla pored stative u gol aut.
Do kraja utakmce, Velež je upio sačuvati rezultat i zasluženo došao do treće pobjede, druge u nizu.