Mittwoch, 26. März 2014

Manchester- derby: Džeko dvostruki strijelac na Old Traffordu!

Majstori fudbala

City pregazio United!

U derbiju Manchestera kojeg su u utorak veče (250314) na Old Traffordu odigrali United i City, slavili su gosti rezultatom 3:0. Dva pogotka postigao je Edin Džeko.
Prvi put mrežu domaćina zatresao je već u 44. sekundi. Bila je to odlična akcija Građana, prvo je Nasri pogodio stativu, na loptu je naletio reprezentativac BiH i zakucao je u praznu mrežu! Kakav početak derbija 32. kola Premiershipa!

Bio je to najbrže postignuti pogodak kojeg je neki igrač postigao na Old Traffordu u Premiershipu i drugi najbrži pogodak u derbijima Manchestera.
U 56. minuti Džeko je postigao još jedan pogodak - nakon kornera kojeg je izveo Nasri, Dijamant se najbolje snašao i savladao De Geu.

Bio je to sedmi pogodak Džeke u osmoj utakmici protiv Crvenih đavola i 10. u sezoni. U 80. minuti na terenu ga je zamijenio Alvaro Negredo.

Konačan rezultat je u 90. minuti postavio Yaya Toure.