Sonntag, 2. September 2018

Dan poslije: Bez pobjednika u velikom derbiju

Dok se slegne: Još se igra 26 kola, a na kraju će u Premijer ligu ona ekipa koja bude imala najviše bodova...do kraja prvenstva biće i dobrih i manje dobrih utakmica...ne treba ja odmah presuđivati...vara se svaki onaj koji misli da će ova ekipa samo prošetati ligom...nakon sinoćnjih komentara...najlakše je odmahKomentar, dan poslije osuti paljbu

FK Velež – FK Olimpik 0:0

Prva liga FBiH, 4. kolo
Stadion Rođeni, ispunjen do poslijednjeg mjesta
Sudija: Elvis Mujić (Banovići)
Žuti kartoni: Jusufi (Olimpik)

Velež: Bobić, Biševac, Zvonić, Mujezinović, Ćosić, Cvijanović, Behram (od 46’ Ojeda), Mrgan, Fajić, Brandao (od 53’ Brandao), Ferreyra.

Olimpik: Bandović, Pehar (od 60’ Tatar), Uzelac, Osmanović, Muminović, Džafić, Jusufi (od 46’ Pavlović), Beširević, Sadiković, Stojanović, Drljević.

U velikom derbiju 4. kola Prve lige FBiH danas su Mostaru na stadionu Rođeni snage odmjerili Velež i Olimpik. Završilo je 0:0, iako je veliki broj navijača mogao vidjeti dosta dobrih šansi, međutim napadačVelež je bio bolji u prvom poluvremenu, imao nekoliko sjajnih prilika, a prvi je zaprijetio u osmoj minuti Behram, no lopta odlazi pored gola Bandovića. Šest minuta kasnije Ćosić upošljava Cvijanovića, a ovaj izlazi pred golmana Bandovića i ne pogađa.
U 21. minuti Fajić se dobro snalazi, šutira glavom  iz teške situacije, ali lopta pogađa vanjski dio prečke.
Olimpik je pred sami kraj prvog poluvremena došao do svoje igre, a sjajnu šansu početkom drugog poluvremena propustio je Pehar koji je šutirao preko gola iako je isti bio prazan nakon nesporazuma golmana Bobića i zadnje linije domaćih.
Gosti su u tim momentima imali više loptu u svom posjedu, a Rođeni su teško dolazili u priliku da ugroze Bandovića.
U drugom poluvremenu vidjeli smo dosta prekida, opao je tempe igre i izostala su uzbuđenja.
Četiri minute prije kraja zatresao se vanjski dio mreže gostiju. Cvijanović je šutirao, ali nije bio precizan. Ostalo je 0:0 i sigurno da bodom mogu biti zadovoljniji gosti iz Sarajeva.
i nisu bili raspoloženi.

Rezultati 4. kolo

Mostar: Velež-Olimpik 0:0
Gradačac: Zvijezda-Goražde 2:0 (Jaćimović 5’, 75’)
Jajce: Metalleghe-Igman 0:0
Novi Travnik: Novi Travnik-Vitez 1:1 (Sulić 45’ za Novi Travnik, Kesić 90’ za Vitez)
Gračanica: Bratstvo-Orašje 1:2 (Čakar 25’ za Bratstvo, Marošević 32’, Lugavić 40’ za Orašje)
Visoko: Bosna-Rudar 1:2 (Rizvanović 55’ za Bosnu, Hrelja 78’, Spahić 82’ za rudar)
Čapljina: Čapljina-Slaven 3:1 (Hasinović 11’, Mustafić 70’, Buhač 87’ za Čapljinu,   za Slaven))
Bihać: Jedinstvo-TOŠK 2:0 (Galin 30’, Samardžić 87’)