GOŠK - Velež 0:4

Strijelci: Haskić 45+3', 73', Guliashvili 69', Šuta 82' (ag)

GOŠK: Vasilj, Šuta, Skorup, Hasukić, Nižić, Ramljak, Musulin, Šero, Kojić, Mandić, Gogić

VELEŽ: Hadžikić, Oreč, Pršeš, Hrkač, Guliashvili, Suljić, Šikalo, Haskić, Šturm, Vehabović, Oliveira.

U 13. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine hercegovački duel u Gabeli odigrali su GOŠK i Velež, a Mostarci napokon mogu biti zadovoljni jer su Rođeni odigrali utakmicu koja vraća nadu u bolja izdanja izabranika trenera Deana Klafurića.

Velež je slavio u gostima rezultatom 4:0 i možda najavio izlazak iz krize.

Prva prava prilika u šestoj minuti. Vasilj izlazi u prazno, Guliashvili šutira sa nekih 16 metara lijevom nogom, no stativa je saveznik domaćina.

Nova dobra prilika za goste u desetoj minuti. Loošu povratnu loptu Musulina uzima Haskić i šutira sa 16 metara, lopa ide malo pored stative.

Nakon toga izdvajamo još šanse za Haskića i Vehabovića, ali i nekoliko poluprilika za domaćine.

Kada se činilo da se na odmor ide rezultatom 0:0, gol u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. Šturm je sjajno uposlio Oreča, koji odlično prolazi po desnoj strani i centrira po zemlji, a Haskić sa dva metra pogađa za 0:1.

U nastvaku prvi prijete igrači GOŠK-a nakon prekida u 56. minuti, ali ostalo je na semaforu 0:1.

Prvo uzbuđenje u drugom poluvremenu pred golom GOŠK-a u 69. minuti i pogodak. Haskić je dobro uposlio Oreča, vjerovatno i najboljeg igrača Veleža u prvom dijelu sezone, koji dobro šutira, Vasilj brani, a Guliashvili natrčava na odbijanac i zabija za 0:2.

Četiri minute kasnije nokaut Gabeljana. Vehabović je centrirao, a Haskić glavom pogodio za 0:3.

Do kraja utakmice debakl GOŠK-a. U 82. minuti Haskić uputio jednu loptu, a Šuta postiže autogol za 0:4 što je bio i konačan rezultat večerašnje utakmice.