Samstag, 18. November 2023

Bosnom behar probeharao

U21: Kipar-BiH 1:2 (1:0)

U21 selekcije Kipra i BiH danas su odigrale meč četvrtog kola grupe H kvalifikacija za EURO, a naša reprezentacija je pobijedila rezultatom 2:1.

Kiprani su bolje ušli u susret i poveli u 17. minuti golom Okkasa.

Ipak, izabranici Igora Jankovića su u nastavku zaigrali mnogo bolje i stigli do preokreta.

Igrala se 58. minuta kada je Sučić sjajno asistirao, a ofanzivac Borca Enver Kulašin pogodio za 1:1.

Dvadesetak minuta kasnije ofanzivac Zrinjskog Franko Sabljić je zabio fantastičan gol za našu selekciju i ispostaviće se osigurao trijumf.

Mladi Zmajevi su tako stigli do prve pobjede u kvalifikacijama i zauzimaju četvrto mjesto u grupi sa tri boda.

Kipar je zadnji na tabeli sa jednim bodom.

Za U21 BiH su igrali: Šahinović, Šuta, Muharemović, Mujkić, Omerović, Stajić, Sučić, Kulašin, Šošić, Čavić te Bristrić.

Priliku u nastavku su dobili Šakota, Čuić, Sabljić i Ramić.

U21 BiH naredni meč igra 22. marta naredne godine u gostima protiv Slovenije.

Kipar će 26. marta gostovati Austriji.

(Reprezentacija.ba)

Bosnom behar probeharao u svlačionici, zapjevao i selektor Janković

Gubili su naši reprezentativci nakon prvog poluvremena sa 1:0, a ni igra u ovom dijelu utakmice nije obećavala. Malo ko je vjerovao da će naši mladi reprezentativci u drugom poluvremenu zaigrati tako dobro i napraviti potpuni preokret.Nakon serije promašaja naših momaka na otvaranju drugog poluvremena, konačno smo u 57. minuti stigli do poravnanja. Fenomenalno dodavanje viđeno je od strane Sučića, a Kulašin se sjajno snašao i matirao golmana domaće reprezentacije. Ponovo su se nakon toga redale šanse pred golom golmana Kipra, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. Igrala se 79. minuta kada je lopta došla do Sabljića koji je majstorski matirao domaćeg golmana za preokret na ovoj utakmici. Do kraja su domaći pokušali da dođu do boda, ali nisu uspjeli. Nakon utakmice viđeno je veliko slavlje u svlačionici mladih reprezentativaca Bosne i Hercegovine.