Sonntag, 10. Juli 2022

Lana Pudar danas pliva 22. utrku u posljednja 23 dana

Najbolja bh. plivačica se danas bori za novu medalju

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar (16) danas od 17,05 sati pliva finale u disciplini 50 metara delfin na Europskom juniorskom prvenstvu u Bukureštu.

Sjajna Lana je u prethodnih nekoliko dana osvojila dvije medalje, a zanimljivo da će joj ovo biti čak 22. utrka u posljednja 23 dana.

Lana je od 18. do 25. juna nastupila na Svjetskom seniorskom prvenstvu u Budimpešti i tu je plivala u disciplinama 50, 100 i 200 metara delfin.

U Budimpešti je zauzela odlično šesto mjesto u disciplini 200 metara delfin, dok je bila osma na 100 metara delfin.

Zatim su uslijedile Mediteranske igre u alžirskom gradu Oranu. U Alžiru je Lana plivala od 1. do 4. jula u spomenute tri discipline (50, 100 i 200m delfin) i osvojila dvije zlatne medalje.

Fantastična Lana je bila prva u disciplinama 100 i 200 metara delfin.

Odmah nakon Mediteranskih igrala stigla je u Bukurešt gdje je na Europskom juniorskom prvenstvu osvojila dvije medalje.

Lana je prije nekoliko dana bila srebrena u disciplini 100 metara delfin, a jučer je osvojila zlato u disciplini 200 metara delfin.

Direktan prijenos današnjeg finala Europskog juniorskog prvenstva u disciplini 50 metara delfin možete gledati na linku:

WATCH: European Junior Swimming Championships – LIVE – LEN.eu | Ligue Européenne de Natation