Montag, 30. Mai 2016

Za arhivu: BiH - Španija 1:3 (1:2)

bih
Fudbalska reprezentacija BiH poražena je od Španije rezultatom 1:3 u prijateljskoj utakmici igranoj na AFG Areni u švicarskom St. Gallenu.
“Crvena Furija”, koja je u ovom susretu igrala bez glavnih igrača iz Barcelone, Seville, Real Madrida i Atletlco Madrida, došla je do pete pobjede protiv “Zmajeve” iz sedam duela.
Izabranici Mehmeda Baždarevića nisu bili raspoloženi na početku susreta. Aduriz je imao veliku priliku, ali se intervencijom istakao Begović. Međutim, Adurizov kolega iz napada, Nolito, iskoristio je ukazana šansu i sa dva gola skoro sigurno obezbijedio kartu na nastupajuće Evropsko prvenstvo.
U 11. minuti Nolite trese mrežu Begovića nakon slabe reakcije Džeke u odbrani.
U 16. minuti napadač Celte pokazuje da se radi o vrhunskom igraču, a majstorski lob udarac ostavio je Begovića bez ikakve šanse da sačuva mrežu.
U 28. minuti BiH uspjeva smanjiti rezultat. Pjanić je izveo korner s desne strane, Spahić u skoku nadvisio Bartru i glavom matirao nemoćnog Asenja.
Pred kraj prvog poluvremena u koškanje između Vranješa i Silve uključio se i Spahić koji je udario Azpilicuetu, pa Fabregasa, a onda zasluženo dobio crveni karton.
U drugom poluvremenu izabranici Mehmeda Baždarevića bez povriješenog kapitena Džeke i sa igračem manje odigrali su odličnih 45. minuta, bili su bolji tim, stvarali zrelije prilike, ali nažalost nisu uspjeli postići pogodak. Španija je pitanje pobjednika riješila u posljednjim sekundama susreta a strijelac za furiju bio je Pedro.
BiH-Španija 1:3
Stadion: AFG Arena, St. Gallen. Sudija: Stephan Klossner (Švicarska). Strijelci: 0:1 Nolito 11., 0:2 Nolito 18., 1:2 Spahić 29., 1:3 Pedro 94. Žuti kartoni. Vranješ (BiH). Crveni karton: Spahić 45. min. (BiH).
Bosna i Hercegovina: Begović, Vranješ (od 90. Memišević), Spahić, Zukanović, Hadžić (od 67. Medunjanin), Bešić, Kolašinac, Pjanić, Višća (od 46. Hajrović), Hodžić (od 57. Duljević), Džeko (od 21. Đurić / od 78. Grahovac).
Španija: Asenjo, Bellerin, San Jose (od 81. Fornals), Bartra, Azpilicueta, Fabregas (od 60. D. Llorente), Marco Asensio (od 60.Williams), Silva (od 46. Suarez), Nolito (od 60. Oyarzabal), Aduriz (od 46. Pedro).