Velež sa sedam komada ispratio Zvijezdu i vratio se na prvo mjesto

FK Velež -NK Zvijezda 7:0

Stadion Rođeni.
Sudija: Adnan Kasupović (Bihać)

Strijelci: 1:0 Cvijanović (38’), 2:0 Fajić (44’), 3:0 Fajić (45’), 4:0 Zvonić (51’), 5:0 Brandao (62’), 6:0 Ovčina (77’), 7:0 Behram (84’)
Velež: Bobić, Biševac, Zvonić, Zeljković, Mujezinović, Ćosić, Cvijanović, Behram, Fajić, Kuduzović, Ferreyra.
Zvijezda: Prljača, Popović, Petrović, Brčkalić, Šarić, Jusufbašić, Pecelj, Jaćimović, Kadrić, Šarkanović, Ilić.

Rođeni deklasirali goste iz Gradačca

Velež je u derbiju kola deklasirao Zvijezdu, a da su domaći igrači imali malo više sreće, poraz gostiju mogao je biti još veći. S ovom pobjedom, Rođeni su opet na liderskoj poziciji.
Prvih petnaestak minuta derbija ozmeđu Veleža i Zvijezde proteklo je na sredini terena i u ispitivanju snaga. Domaći su pokušavali da uspostave terensku inicijativu, ali su gosti sve te pokupšaje uspješno otklanjali.
Prva prilika za domaće ukazala se u 22. minuti, kada je Fajić glavom šutirao, a lopta otišla pored stative.
Ponovo su domai zaprijetili u 27. minuti, kada je Zeljkovic izašao sam pred golmana gostiju, koji je uspio zaustaviti njegov šut, a Cvijanović u nastavku akcije promašuje cijelu loptu.
I, onda, u 38. minuti velika radost za igrače i navijače Veleža. Lijepu akciju na najljepši način Cvijanović je krunisao golom protiv svog bivšeg kluba – 1:0.
Šest minuta kasnije, Rođeni su povećali vođstvo, a u strijelce se upisao Fajić – 2:0.
U posljednjim trenucima prvog poluvremena, na scenu ponovo stupa prvi strijelac lige Nusmir Fajić, koji loptu šalje iza leđa nemoćnog Prljače – 3:0.
Kanonada Veleža nastavljena je i u drugog nastavku, kada je u 51. minutu mrežu gostiju zatresao kapiten Zvonić – 4.0.
Samo što je ušao u igru, Brandao je u 62. minuti po peti put zatresao mrežu gostiju – 5:0.
Sjajnu fudbalsku predstavu, domaći su krunisali šestim golom, koga je, u 77. minuti, postigao Ovčina.
Ni visoko vođstvo nije zaustavilo domaće igrače, koji, preko mladog Behrama, u 84. minuti postižu i sedm i gol, za jednu od najvećih pobjeda Veleža u novije vrijeme – 7:0.