Sonntag, 18. August 2019

Fajić za prvu pobjedu i veliko slavlje Rođenih

(foto, Mirso)

(fotosi, portali)

Nusmir Fajić donio je lijepim golom prvu prvenstvenu pobjedu Veležu i veliko slavlje velikog broja njegovih navijača.

Velež – Široki Brijeg 1:0 (1:0)

Stadion Rođeni.

Sudija: Irfan Peljto (Sarajevo)

Strijelci: 1:0 Fajić (19′)

Velež: Bobić, Dario, Zvonić, Manev, Čivić, Zeljković (od 73’Berisha), Hasanović, Ćosić, Kalezić (od 62′ Vehabović), Brandao (od 89′ Behram), Fajić.

Široki Brijeg: Zlomislić, Cipetić, Kvesić, Matić, Ćorić, Jović, Marić, Stanić, Kvačić, Bagarić i Enin.

Velež je ofanzivno započeo meč protiv Širokog Brijega, čvrsto riješen da dođe do prve prvenstvene pobjede.
Prva prilika za gol ukazala se Zeljkoviću, koji je oštro šutirao, ali je Zlomislić sjajno intervenisao ispasio svoju mrežu.
Pritisak Veleža ne jenjava, gosti su prinuđeni da se brane..
U 8. minuti, Brandao je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla pored stative.
Lijepu akciju započeo je Ćosić u 14. minuti, na njegov centaršut natrčao je Fajić i ponovo je sreća bila na strani gostiju, jer je lopta skoro okrznula stativu i završila u gol autu.
Uraganski napadi Rođenih konačno su u 19. minuti rezultirali golom i velikom erupcijom oduševljenja domaćih navijača. Ćosić je sjajno centrirao, a Nusmir Fajić manirom rasnog strijelca poslao loptu iza leđa Zlomislića – 1:0.
Fajić je, u 25. minuti, mogao da se opet upiše u strijelce, kada je, poslije centaršuta Čivića, šutirao glavom, ali pravo u golmana gostiju.
U samom finišu prvog poluvremena, gosti su se oslobodili silovitog pritiska Veleža, ali nema opasnosti po gol Bobića.
Kalezić je, u 50. minuti, svoj debitantski nastup za Velež krunisati golom, ali je Zlomislić i ovoga puta odlično intervenisao.
Potom Široki Brijeg preuzima inicijativu, njegovi igrači češće su na polovini Veleža, ali odbrana domaćih pravovremeno zaustavlja pokušaje tima sa Pecare.
U jeku inicijative gostiju Fajić i Brandao izveli su sjajan kontranapd, koji, nažalost, nije rezultirao golom.
U finišu utakmice, gosti su češće na polovini Veleža, izveli su i jedan korner, bez opasnosti po gol Bobića.
Prvu pravu priliku gosti su stvorili tek u 87. minuti, ali je Manev pravovremeno intervenisao i šansa gostiju otišla je u nepovrat.
Minut prije kraja regularnog toka utakmice, prilika za Jurića i novi promašaj gostiju.
Sjajnu priliku da poveća vođstvo imao je Vehabović u 90. minuti, ali je bio neprecizan.