Žuti kartoni: Bihorac, Radovac, Radović (V), Šarić, Janjić (R)

Strijelci: 0:1 Šarić (6′), 1:1 Cvijanović (40′), 2:1 Zeljković (50′)

Velež: Bobić, Ćosić, Radović, Čivić, Bihorac, Radovac, Zeljković, Cvijanović, Vehabović (od 67′ Ovčina), Mulić (od 67′ Pršeš), Brandao.

Radnik: Kozić, Novaković, Sušić (od 46′ Janjić), Vasić, Bradonjić, Popara (od 46′ Popara), Zukić (od 82′ Đurić), Šarić, Motika, Koraksić (od 76′ Nikić), Šubert.

Velež je gubio od Radnika, ali su njegovi igrači preokretom u drugom poluvremenu došli do nova tri boda.

Velež je ofazivno počeo utakmicu sa Radnikom i već u 2. minuti Cvijanović je šutirao, a lopta završila iznad prečke.

Tri minuta kasnije, povratnik Brandao postigao je gol, koji je poništen zbog ofsajda.

I, onda, u 6. minuti hladan tuš za domaće. U prvom napadu gostiju, loptu je u šesnaestercu Veleža primio Kenan Šarić i neometan ni od koga poslao je u mrežu Bobića – 0:1.

Primljeni gol šokirao je domaće, koji nikako da povežu redove i dođu u priliku da izjednače.

Gosti su ponovo zaprijetili u 18. minuti, ali je Bradonjić iz povoljne prilike slabo šutirao.

Uzvratio je Brandao, a potom i Mulić, ali je Kozić pravoremeno intervenisao.

Najbolja prilika da izjednači, ukazala se Veležu u 26. minuti. Nakon kornera, koga je izveo Cvijanović, loptu je glavom zahvatio Mulić, a Kozić bravuroznom intervencijom spasio svoju mrežu.

Ponovo je Mulić pokušao u 38. minuti, ali je lopta zamalo otišla pored gola.

Napori Veleža da izjednače urodili su plodom u 40. minuti. Brandao je sjajnom dijagonalom uposlio Cvijanovića, a ovaj rutinerski savladao istrčanog Kozića – 1:1.

Tri minuta kasnije, poslije duela sa Šubertom, u šesnaestercu gostiju pao je Cvijanović, a sudija Topalović nije smatrao da je riječ o penalu.

Furiozan početak drugog poluvremena donio je preokrert u korist Veleža. Zeljković je poslije sjajnog centaršuta Vehabovića bio na pravom mjestu i Koziću je jedino preostalo da vadi loptu iz svoje mreže – 2:1.

U 53. i 56. minuti sjajne prilike da Rođeni vođstvo, ali Cvijanović i Mulić nisu imali sreeće.

Domaći su zaprijetili u 79. minuti, kada je Ovčina pokušao lobovati Kozića, ali je lopta završila pored stative.

Minut prije kraja regularnog toka utakmica, Radovac je sam sam sebi stvorio priliku, odlično je šutirao, ali je lopta pogodila prečku.

Koji trenutak kasnije, poslije kornera, Đurić je bio najviši, ali je sreća bila na strani Veleža, jer je lopta preletjela iznad prečke.

Utakmicu je pratio i selektor fudbalske reprezentacije BiH Dušan Bajević, koji je u svoju bilježnicu  notes možda ubilježio Obrena Cvijanovića ili nekog drugog aktera današnjeg dvoboja.