Premijer liga BiH, 19. kolo

Stadion: Rođeni.

Sudija: Bandić Antoni (Grude).

Žuti kartoni: Mahmić, Alić, Guzijan (Mladost).

Strijelci: 1:0 - Cvijanović (33), 2:0 - Cvijanović (39), 3:0 - Zvonić (83), 4:0 - Anđušić (88).

Velež: Bogdanović; Ćosić, Zvonić, Zeljković, Dario (81. Ćivić); Radovac, Vehabović (72. Anđušić), Pršeš (72. Osmić); Brandao (86. Sijamija), Cvijanović (81. Ovčina), Mulić. Trener: Feđa Dudić.

Mladost: Bukvić, Alić, Žulj, Vazda (69. Hrustanović), Hadžić (88. Šišić), Hiroš, Biber (83. Kovač), Lalić, Dedić (46. Dejanović), Mahmić (88. Guzijan), Begić. Trener: Nemanja Miljanović.

Fudbaleri Veleža su na stadionu Rođeni, u okviru 19. kola Premijer lige BiH, pobjedili ekipu Mladosti rezultatom 4:0 i tako na fantastičan način okončali jesenji dio prvenstva, budući da im je ovo bio treći uzastopni trijumf.

Nakon bolje igre od samog početka i nekoliko propuštenih prilika, Velež dolazi u vođstvo u 34. minuti. Radovac je sjajnim pasom pronašao Cvijanovića koji rutinski postiže pogodak za 1:0.
Samo četiri minute kasnije novi gol za Mostarce. I ovaj put strijelac je bio sjajni Cvijanović, a asistent je sada bio Ćosić. Ujedno, 2:0 je bio rezultat prvog poluvremena.
I u nastavku Mladost nije imala odgovor na Veležovu igru, a izabranici Feđe Dudića u samom finišu dolaze do još dva pogotka.
Prvo je Zvonić pogodio, nakon što je poslije dodavanja Ovčine ostao sam, a onda je Anđušić pogodio iskosa za konačnih 4:0.
Velež je današnjom pobjedom preskočio čak tri ekipe (Borac, Zrinjski) te se probio na četvro mjesto Premijer lige BiH.