Premijer liga BiH, 32. kolo:

Borac - Velež 2:1

FK Borac: Ćetković, Cucin, Kujundžić, Brkić, Bošnjak, Begić, Jović, Molls, Vojnović, Lukić, Meleg.

FK Velež: Bogdanović, Radović, Bajrić, Pršeš, Ćosić, Isić, Šikalo, Vehabović, Salčin, Zajmović, Džanković.

Mostarski Rođeni stigli su u slavljeničkoj atmosferi nakon osvajanja Kupa BiH, a Feđa Dudić je odlučio napraviti nekoliko promjena u sastavu za ovaj duel.

Međutim, Velež je i pored toga dominirao u većem dijelu ove utakmice. Imali su Mostarci bolje šanse od domaćina, no na kraju su ostali bez bodova.

Velež dobro ulazi u ovaj meč. Na otvaranju golu Ćetkovića prijeti Zajmović, imao je pokušaj i Vehabović, da bi gosti u 13. minuti stigli do pogotka.

Mladi Tarik Šikalo iskoristio je priliku koju mu je dao Feđa Dudić. Preciznim udarcem donio je svom timu vodstvo od 1:0.

Borac do izjednačenja stiže u 38. minuti meča. Jovo Lukić odličnim udarcem pogađa za 1:1.

Velež je vodstvom mogao otići na poluvrijeme. Međutim. Ćosić nije imao sree i lopta je pogodila stativu.

Rođeni i u nastavku izgledaju bolje na terenu. Bili su konstantna prijetnja golu domaćeg tima čija odbrana nije izgledala baš uvjerljivo.

Dejanović po ulasku u igru na otvaranju drugog dijela promašuje odličnu šansu, da bi u 61. minuti Radović pogodio prečku uz pomoć golmana Ćetkovića.

Osam minuta kasnije Pršeš iz slobodnjaka s 18 metara gađa, Ćetković to sigurno hvata. U 72. minuti ponovo prijeti Ćosić, lopta odlazi tik iznad gola.

I kako je Velež svoje šanse propustio Borac nije u 78. minuti. Dejan Meleg prekrasnim udarcem donosi domaćem timu prednost od 2:1.

Izdržao je Borac do kraja utakmice atake Veleža. Ostalo je 2:1 i domaći tim je stigao do trijumfa.